Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Рамка за гипсокартон ?

Публикувано от liubasha 
Рамка за гипсокартон ?
19-03-2008 - 20:31:20
Реших да направя вътрешна топлоизолация на външните стени на спалнята-предстенна обшивка с вата и гипсокартон."Майстори"ме убеждават,че няма нужда от рамка с хоризонтални профили UD ,а само вертикални CD закрепени на стената с дюбели.Има ли подобна практика ?
Моля за компетентен съвет,защото май става въпрос за мързел . confused smiley
Re: Рамка за гипсокартон ?
19-03-2008 - 20:52:32
avatar
Правилно мислиш - за мързел става въпрос...
Re: Рамка за гипсокартон ?
19-03-2008 - 22:07:23
и аз не мисля, че е правилно ..
Re: Рамка за гипсокартон ?
19-03-2008 - 22:16:28
Не е правилно но не е и невъзможно.
А труда е почти същия и ми е малко съмнителна полата от това.
Re: Рамка за гипсокартон ?
19-03-2008 - 22:38:24
Любаша, размера на който се продава минералната вата, ще ти каже как най-лесно и бързо ще направиш скарата. Ако ватата се продава на размер примерно, 3м.Х0.60м. за какво ти е да слагаш хоризонтали??За да се налага да режеш ватата по на 1.50м.Х0.60м.???Ако имаш ненужни средства, можеш да сложиш и диагонали!!!
Abu
Re: Рамка за гипсокартон ?
20-03-2008 - 06:56:35
Мързел и глупост! И как ще сложат профила в една равнина, че и перпендикулярно на другите стени? Очаквай изненада като дойде време да слагаш первази и корнизи. Ще стане едно артистично лъкатушене и няма да има къде да си ги хванеш... В средата на стената също трябва да има хоризонтални CD - то си показва къде е хлабаво, а някъде може да се наложи снаждане по вертикала. Ако ще закачаш нещо на тази стена - също трябва да се предвиди. Аз слагам и до розетките и контактите.
Бе, що направо не си намериш някой, който знае как се прави!
Re: Рамка за гипсокартон ?
20-03-2008 - 11:57:09
На там върви работата......Благодаря за съветите .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход