Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ремонт на покрив

Публикувано от lal70 
ремонт на покрив
16-03-2008 - 13:50:19
Здравейте.Решил съм да купя една къща в едно пернишко село,но покрива е поддал и като го гледам трябва да се прави нов.Въпроса ми е следният:има ли някой представа колко ще ми струва това начинание?Къщата е на два етажа по 60кв.м.на етаж,предполагам и покрива ще е на тези квадрати.С обикновени керемиди или с битумни.И изобщо който има мнение или предложение, нека сподели.Благодаря ви предварително.
Re: ремонт на покрив
16-03-2008 - 18:27:26
То да бяха само керемидите пей сърце. Над втория етаж има ли плоча или е направо гредореда? Какво е поддало? Топлоизолацията на покрива е в пъти по-важна от тази на стените.
Re: ремонт на покрив
17-03-2008 - 09:21:12
На някои места е хлътнало .Не е много,но си мисля че гредите са поддали.Не е на плоча, а на гредоред.А топло изолация задължително ще има.Ако мина без да бутам покрива ще е супер.
Re: ремонт на покрив
17-03-2008 - 16:50:30
Къде го виде тва хлътнало? Отгоре керемидите ли са хлътнали? Това най-вероятно означава, че цялата дървена конструкция отдолу е скапана. Ако ще правиш нова, по-добре я замени с плоча и върху нея изолациите и дървен скатен покрив. Което довежда до следващия въпрос: Тази плоча върху какво ще легне? Стените от плътни тухли ли са? Имат ли колони или шайби? А основите? Това са въпроси, които се уточняват преди да купиш къщата. Значи вече твърдо си решил, че ще има топлоизолация по покрива, но нямаш идея точно къде ще е тя...?!
Re: ремонт на покрив
17-03-2008 - 20:05:03
В момента ремонтираме покрив.
Купихме нови цигли Тондах - бройката е 1,28 лв. Приблизително 15 бр. на кв. м.
Дървения материал е доста скъп. На нас ни струваше 2300 лв. за виличка 40 кв. м. + навес. Ако те интересува ще ти напиша цените на различните размери греди.

Малко снимки
[www.snimka.bg]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход