Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обработка на варовик

Публикувано от Ivo 
Ivo
Обработка на варовик
07-12-2005 - 14:37:57
Казаха ми специалисти, че понеже варовика поема вода/влага, след поставянето му за по-добъв вид и здравина се импрегнира с каменарски кит.

Знае ли някои нещо по въпроса и откъде мога да намеря такъв кит?
p_nachev
Re: Обработка на варовик
07-12-2005 - 15:06:22
Иво здравей,
"Минавам" пътьом и не мога да ти обещая много помощ - може би след НГ.
На Стройко говорих с една фирма, представител на спец. немска фирма за поддръжка на камък. Може да ги откриеш чрез каталози, Гугъл. Имам някъде брошурка, ама къде ли е ????
Ако ползваш немски, пусни търсачката на Steinpflege, ако английски stone care и за седмица ще станеш специалист.
Каменарски кит ми звучи на нещо, което се е произвеждало от ТПК .....от село .... в ерата на реалния социализъм :-))). Не ми се сърди, може и да греша! Шегувам се приятелски.
Ivo
Re: Обработка на варовик
07-12-2005 - 15:21:23
Начев здравей,
В нета наистина има много информация за всякакви видове sealers, polishers и т.н, които обаче не зная къде и дали се продават тук.
А каменарския кит наистина звучи малко «каменарски», но този термин използаваха производителите на варовика.
smiling smiley
p_nachev
Re: Обработка на варовик
09-01-2006 - 13:04:50
Иво здравей,
Бях обещал и сега мога да си изпълня обещанието да дам информация по вълнуващия те проблем!
Пред мене е един проспект на фирма :

Офис Център Еоод
С, Младост 1, бул. А. Ляпчев, до бл. 56.
тел. 02 975 19 60
aurora@dir.bg

Тази фирма е представител и дистрибутор за БГ на материалите на AKEMI, Nuernberg, Германия.
Темата е : почистване, поддръжка, защита, запечатване, лепене, импрегниране и др. на камък и каменни изделия.

Фирмата се занимава основно май с камини. Камини Аврора.


Re: Обработка на варовик
10-01-2006 - 10:05:24
виж продуктите на изомат
www.isomat.bg и специално PROTESIL - импрегнатор, безцветно водоотблъскващо покритие.

също в магазините Praktiker и MrBricolage могат да се намерят такива продукти.
Re: Обработка на варовик
09-04-2006 - 16:09:11
варовика наистина може да се китосва,това е когато има пукнатини в него но трябва да се спази технологията.ако си от софия то близо до красно село има магазин откъдето можеш да си купиш кит за варовик и катализатор(втвърдител).След като го китосаш можеш да го запечташ срещу влага с специална течност-по цвят и по вискозитет много напомня на прясно мляко.ако не ме лъже паметта материалите са производство на италианската фирма"BELLINZONI" или нещо от сорта.да не пропусна-излишният кит го махаш с малък флекс с специална шаиба и шкурка на нея,по подробно ще ти обяснат в магазина.ааа и да знаеш варовик не се полира.полира се гранит.варовика се шлаифа.
Re: Обработка на варовик
10-04-2006 - 01:22:53
Да добавя:не допускайте в плочите от варовик за външна облицовка да има пукнатини-влагата, която прониква при отрицателни температури може да я разруши.
На пазара има два вида-полиран и антика,разликата между двата е в използването на различен брои и вид абразиви при машинното полиране.Нормално е в една поръчка да има разлика
в цветовата гама на материала,така е защото , скалата може да има различна структура а събирането на еднороден материал ангажира огромен ресурс за добив и площ за депониране.
Re: Обработка на варовик
15-04-2006 - 16:25:52
Варовика по принцип и на практика се запечатва само с импрегнатори. Те не позволяват на влагата да проникне вътре в камъка, както и го предпазват от атмосферните влияния. За импрегнатор най-добре използваи продуктите на италианската фирма "Belinzoni" те са едни от достъпните на пазара а и са много надеждни. За повече информация относно обработката на камък - st_1@mail.bg
Re: Обработка на варовик
15-04-2006 - 16:37:57
Към Ники :
Това което казвате че варовика не се полира не е вярно. Разбира се че се полира няма естествен камък който да не може да се полира. Има си разбира се технология.
Re: Обработка на варовик
15-04-2006 - 16:42:38
Хей Начев като не си запознат с терминологията по добре си мълчи. 'Каменарски' кит
има и така се нарича насякаде по света, както има авто кит или корабен кит така има и каменарски.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход