Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отново за дограмата?

Публикувано от KRITIKATA 
Отново за дограмата?
23-02-2008 - 20:59:52
здравейте!
доста четох тук, но никъде не видях някой да споменава за начина на лепене на профилите. Тъй като имам на цяла къща да сменям дограмата, а искам да е махагон, търся фирма, която при лепенето на цветните профили да оставя съвсем тънко шевче, а не познатото улейче от 3/4 мм. Този начин на слепката стои много елеганто, виждал съм го някъде, но не знам къде!
Моля, ако някой се сеща за такава фирма, да даде координати!
Re: Отново за дограмата?
24-02-2008 - 00:01:35
avatar
Мой приятел в момента усвоява дограмата алуминий с дърво. От мострите, които видях шева между профилите е косъм.
Re: Отново за дограмата?
25-02-2008 - 10:20:28
Здравейте.
Аз съм Р.Георгиев и съм мениджър отдел дограма към фирма Табаков ООД.
Пиша по повод въпросът Ви как се лепи дограмата и колко мм.е шевът.
Дограмата се лепи на специална машина-лепачка,като предварително профилът се реже на машина подобна на циркуляр.Режа се под желания градус,вкарва се армировка и профилите се поставят на тази "лепачка" при желания градус на лепене.Според зависи от големината на профила лепачката може да е с 1-2 термични плочи които се нагряват до температура достатъчна да разтопи леко краищата на профилът (85 градуса),след което с помоща на преса се притискат един към друг и се залепват.
При нас,в нашият цех ширината на спойката е от 1 до 2 мм.което гарантира перфектна визия на спойката,като това не нарушава нейната здравина.Това е доказано тъй като на 3 месеца изпращаме два слепени профила в Австрия-в централата за югоизточна Европа на Рехау където се тества именно това.
После дограмата се шлайфа за да се изгладят ръбовете образували се при спойката,поставят се уплътнители,делители,отвори се правят за крилата ако е с отваряеми части за могат да се захванат пантите,обков и тн.
Общо взето е това-елементарно но не толкова-трябва изключително голяма точност и професионализъм. smiling smiley

Бих бил изключително радостен ако дойдете на място в офисът ни където има достатъчно мостри.

жк.Лозенец ул.Златовръх 34
тел.02/9621877
0878 55 99 79
0887 81 37 49

Поздрави
Р.Георгиев
Re: Отново за дограмата?
25-02-2008 - 13:00:50
Благодаря за информацията, но аз търся фирма, която да работи с Thyssen или с Veka. Доста се информирах и мисля, че тези немски профили са най-добрите. А и ми харесват като визия най-много. Просто търся някой да ми препоръча фирми, които работят с тези профили и евентоално имат такава машина за тънко лепене. Иначе като влезеш в интернет излизат много фирми за дограма.
Re: Отново за дограмата?
25-02-2008 - 13:28:20
Незнаех какъв профил желаете,затова писах по-рано.Но принципа е един и същ за направа на дограма.
Чао и успех.

Р.Георгиев
Re: Отново за дограмата?
25-02-2008 - 13:33:58
Мога да препоръчам тези и ние искахме много прецизна изработка и дълго време си подбирахме фирма!И аз лично останах много доволна! www.simplastbg.com

Успех :]
Re: Отново за дограмата?
25-02-2008 - 18:51:58
avatar
Много съм доволен от профилите VEKA, както и от един изпълнител на дограма с тези профили. Ако все още търсите добър изпълнител ми пишете на ЛС и аз ще разровя за визитката му.
Re: Отново за дограмата?
26-02-2008 - 11:35:06
Благодаря много за съветите, аз вече поръчах Тисен, след дълго колебание, но все пак това са полимери на Тисен Круп, макар и вече под шапката на белгийския концерн Декьоник. Бог да е на помощ на Потребителя при толкова много профили, фирми за дограма и специалисти!!!! :}
Re: Отново за дограмата?
26-02-2008 - 11:46:44
avatar
Re: Отново за дограмата?
28-02-2008 - 21:05:01
е по добре гръцка отколкото турска...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход