Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катран на стената

Публикувано от mirela 
Катран на стената
02-03-2008 - 19:10:59
Правя ремонт на жилището си.Между стената и тавана кадето е кумина имаше избило катран.Мом4етата,които правиха гипсокартона ме посъветваха да сложа гипсокартон на 5см.разтояние от стената(на цялата стена),така и направих.Но след около 6 месеца той пак изби на гипсокартона в ъгъла между тавана и стената,пълзи по тавана.Мисля си на тази стена да залепя декоративни камъни,но се страхувам да не избие и на тях.МОЛЯ ако някой знае някакво решение нека пише,ще ви бъда благодарна. confused smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-03 10:17 от magic.
Re: КАТРАН НА СТЕНАТА
02-03-2008 - 19:14:32
Май първо трябва да разбереш откъде идва, а не да лепиш това и онова върху него.
Re: КАТРАН НА СТЕНАТА
03-03-2008 - 00:14:22
ами от кумина идва,ама немога да го съборя,защото сме жилищна сграда на 8 етажа.Ти какво предлагаш,как да разбера от каде идва??? moody smiley:
Abu
Re: КАТРАН НА СТЕНАТА
03-03-2008 - 06:37:45
Като начало можеш да провериш дали не влиза дъждовна вода в комина. Ако си от последните етажи, почти сигурно е това. Качваш се на покрива и виждаш има ли шапка или няма. После потърси причината да избива точно при теб - че е спукан, спукан е, ама за да прави катран димът, трябва да кондензира. Дали пък не ти е било студено жилището?
Аз бих измазал и иззидал още половин тухла или гипсокартон около него, пък после вече завършващите покрития... Не бих си спестил и почистването на катрана - има гадното свойство да избива през мазилки. Сапунът върши работа...
Re: Катран на стената
03-03-2008 - 21:40:00
това с иззидването на половин тухла ве4е сме го правили(само 4е на друга сграда).ефектът е същият,пак катран на стената.с гипскартон също.


:cry:
Abu
Re: Катран на стената
03-03-2008 - 23:21:02
Е, аз ти казах, че избива. Ако сте мазали с теракол, не би трябвало да пропуска, но пък той се пука от топлината. Комини, доколкото знам, се мажат със слаба вароциментова мазилка. Пак основен проблем е влагата, с нея идва катранът - това как сте го решили?
Re: Катран на стената
04-03-2008 - 08:34:56
Влагата може ли де бъде проблем,4е да накара катранът да избие на гипскартона?Не избива стена на стена,защтото има както казах разстояние между тях,пълзи по тавана,а от там надолу.За да съм то4на в този апартамент не сме живели никога,но сега му правим основен ремонт.Проблема с катрана са го имали и първите собственици,затова се опитваме да го отстраним.шпакловахме целият апарт.но преди да запо4нем с лепенето на паркети,пло4ки и т.н.направихме и замазка.Но майстора я захвана ноември,хванахме студа и той не и даде възможност да изсъхне.Незнам кога то4но е избил катрана,защото не сме в България,но като се прибрахме апар.прили4аше на"ледения дворец"Вси4ки външни стени бяха в скреж.Сега ще се наложи да правим шпакловка наново.Затова изкам да се справя с катрана сега(ако може).Мислиш ли 4е овлажняването на стените го е накарал да избие наново??Трябва ли да разбивам гипскартона,не ми се прави вси4ко по два пъти.БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА СЪДЕЙСТВИЕТО.
( smiling smiley
ven
Re: Катран на стената
04-03-2008 - 10:07:26
Аз съм в къща и имам подобни проблеми с комина, главно на втория етаж и мисля да разбия целия комин и да реша проблема генерално с комин от неръждавейка който да бъде зазидан на мястото на текущия:

[www.bulgariatherm.com]

Има гъвкави тръби от неръждавейка, които поне на мен мисля ще ми решат проблема и с катран и с миризми.

колкото и да го мажеш рано или късно катрана пак ще избие smiling smiley

Иначе този комин чисти ли се редовно? Незнам доколко тази работа е приложима обаче в жилищен блок.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход