Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вътрешни мазилки???

Публикувано от innovision 
Вътрешни мазилки???
14-02-2008 - 10:19:08
Здравейте, предстои ми правенето на вътрешните мазилки - подове, тавани, стени на къще 200кв. Да си призная честно това ми е тема почти табу и определено главоблъсканицата ми е голяма. Един те съветва да слагаш вътрешна топлоизолация, друг не. Трети казва турбозол, четвърти вика бягай не е хубаво, а е скъпо.... Все мнения на хора давани за спорта за да се изкаже мнение. Бих се радвал ако някой сподели тук опита си с подобни неща и удовлетвореността от резултата. Ако вие бяхте на мое място как бихте го направили?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-02-14 10:26 от innovision.
Re: Вътрешни мазилки???
14-02-2008 - 10:26:42
На пода се казва замазка. Най-отгоре е настилката. Може да сложиш и изолация под настилката.

На стените се казва мазилка. За топлоизолацията по стени сме се изказвали и ние и много други. За предпочитане е външната топлоизолация, особено на постоянно обитаема къща. Аз не бих сложил гипсокартон. Няма ли да кажеш поне стените кви са: тухла; итонг; дърво; стоманобетон; панел...?
Re: Вътрешни мазилки???
14-02-2008 - 10:39:28
Да не съобразих да кажа всъщност стените са гръцки тухли. Аз те подкрепям за мнението за гипсокартона но това е лично виждане.
Re: Вътрешни мазилки???
14-02-2008 - 11:06:49
Кви са тия гръцки тухли?
Re: Вътрешни мазилки???
14-02-2008 - 11:29:02
teo
Re: Вътрешни мазилки???
14-02-2008 - 14:29:43
Като гледам тухлите имат доста правилна форма (сравнение с моите драговищенски, които използвах) и според мен стените ще са равни без кривини, издутини или хлътвания. Моето лично мнение е, че и с обикновенна мазилка и после шпакловка ще стане добре. Вярно, че процесът е мокър и доста мръсен но се преживява, особено ако майсторите си свършват добре работата.

Все пак личн избор.
Успех !
Re: Вътрешни мазилки???
14-02-2008 - 16:46:33
avatar
Пиши лично на zestate да ти ги пръсне с турбозола и гипсова мазилка, след тоа шлайфаш и боядисваш и край на мъките.
Re: Вътрешни мазилки???
14-02-2008 - 19:20:04
Значи обикновени керамични. А кви са им размерите?
Re: Вътрешни мазилки???
14-02-2008 - 19:59:43
Ела да видиш обект който работим в момента, до тук съм измазал мисля 5 къщи на форумци, (май) няма недоволни.
И моята къща също съм си измазал, смея да кажа че няма никакви проблеми.
Re: Вътрешни мазилки???
26-02-2008 - 13:23:54
ami moje da se sprete na hora - profesionalisti, koito da vi go napravqt, ako imate interes mi pishete na katechnology@abv.bg
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход