Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Свързване към Газо-преносната мрежа?

Публикувано от Geto 
Свързване към Газо-преносната мрежа?
27-02-2008 - 21:09:06
Привет,

Май ще се ориентирам към отопление на природен газ, та за това възниква въпросът как става включването към тръбата? Парцела където ще строя се намира в Банкя и е на около 100-200 м. от улицата до където стига тръбата с природния газ. Въпросът ми е: към кого да се обърна и какъв е реда за включване към мрежата? Моля ако има някой с опит или просто това му е работата нека сподели? confused smiley

Блгодаря ви предварително,
Re: Свързване към Газо-преносната мрежа?
27-02-2008 - 21:25:22
avatar
Всички отговори - в Офиса на газоразпределителното дружество.
Re: Свързване към Газо-преносната мрежа?
27-02-2008 - 22:21:08
n.nikoloff

Знам, че там са всички отговори, но съм през един океан далеко от Родината и офиса на въпросното газоразпределително дружество.
Та ето за това стоя тук на форума и задавам глупави въпроси sad smiley Виж има и места по света където човек седейки на топло пред компютара може да си свърши всичката работа, ако че се намира от др. старана на атлантика, но както знаеш България за хубаво или лошо не е сред тях.

Сега вярвам разбираш какво ме кара да търся подобна информация тук по форумите вместо да си я свърша сам. Тъй че Николов, ако знаеш нещо повече ще ти бъда благодарен и ще се радвам да го чуя.

С поздрав,
Re: Свързване към Газо-преносната мрежа?
27-02-2008 - 23:01:09
avatar
Geto,
Не знаех че си отвъд атлантика. Но отговорите наистина са там - в газоразпределителното дружество. Всеки случай за присъединяване си е индивидуален. Те си имат кадастър и като им кажеш номера на парцела отварят едни големи пауси и гледат къде има подходящо отклонение и за кога е планирано според техните разчети. Ако имаш близки тука - помоли ги да идат до там - само така най-сигурно ще стане, според мен.
Re: Свързване към Газо-преносната мрежа?
27-02-2008 - 23:36:39
Ех Гето Гетоо, Канада такава, Канада онакава ама като седнеш пред компютъра можеш да си докараш и "тръбата" и храната и данъка да си платиш и отговор на всякакви въпроси да получиш и каквото си помислиш. В България ВСИЧКО става на место. Нали знаеш защо?? :g: Мило ми е, драго ми е, ама като си помисля с каква бюрокрация има да се разправям eye popping smiley
Re: Свързване към Газо-преносната мрежа?
28-02-2008 - 06:54:57
Свържи се с фирма-изпълнител от София и те ще ти движат нещата от начало до край - няма нужда да идваш на място.
Re: Свързване към Газо-преносната мрежа?
28-02-2008 - 08:39:06
avatar
И това е вариант.
Re: Свързване към Газо-преносната мрежа?
28-02-2008 - 10:48:50
Те си имат кадастър... Ако пъ знаеш колко им е крив кадастъра... и чеп за зеле не става от него, ама те не са виновни хората...
Re: Свързване към Газо-преносната мрежа?
28-02-2008 - 11:07:36
В Пловдив ситуацията е следната:
1. Подава се заявление за включване и се плаща такса.
2. Прави се проект на включването
3. Изпълнява се от фирма изпълнител и се узаконява
4. Подвързва се и вътрешната инсталация ако има такава, ако не прави се и тя smiling smiley

общо взето това трябва да се направи от заинтересованата страна и тя не е газоразпределителното дружество.

Пак повтарям, че това е в Пловдив и за София може да има разлики, но не вярвам да са особенно големи.




www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Свързване към Газо-преносната мрежа?
28-02-2008 - 12:17:13
avatar
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> n.nikoloff
>
> Знам, че там са всички отговори, но съм през един
> океан далеко от Родината и офиса на въпросното
> газоразпределително дружество.
> Та ето за това стоя тук на форума и задавам
> глупави въпроси Виж има и места по света където
> човек седейки на топло пред компютара може да си
> свърши всичката работа, ако че се намира от др.
> старана на атлантика, но както знаеш България за
> хубаво или лошо не е сред тях.
>
> Сега вярвам разбираш какво ме кара да търся
> подобна информация тук по форумите вместо да си я
> свърша сам. Тъй че Николов, ако знаеш нещо повече
> ще ти бъда благодарен и ще се радвам да го чуя.
>
> С поздрав,

.........................................................
ГЕТОООООООО , ГЕТОО,
не ти е за пръв път да поставяш глупави въпроси , май не си само ти от емигрантите с тоз порок ! И правописа ти куца , и главата не е наред...............
както ти писах по-рано , тук във форума са само спекуланти и доверчивци , на чийто пари се търси друго място.
Стой си в УСА-та , че тук иде цунами , ще ти се вгорчи живота , ще си чукаш главата но ще е късно.
Понякога и малкото загуба е печалба,стига да го разбереш навреме.
знам , че са те нагласили да слушаш за чудесата , които ти предстоят , но те чакат ЧУДЕСИИ , чудесата не са за хора като теб
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход