Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

? за вентилатор в банята

Публикувано от анси 
? за вентилатор в банята
21-02-2008 - 12:33:28
Вярно ли е, че за да работи добре вентилатора в банята не трябва вратата да се затваря плътно? Не знам дали се изразих правилно - жена съм : )) и какво трябва да направя - да си отрежа врата отдолу ли? Вратата е на Порта доор - полска и не знам дали да я съсипвам. Ако е вярно, какво правят хората с алуминиеви врати на санитарните помещения? Моля ви посъветвайте ме как да помогна на вентилатора да си върши работата. Благодаря предварително!
Re: ? за вентилатор в банята
21-02-2008 - 12:45:57
Първото нещо е мощноста на вентилатора да е съобразен с големината на банята. Второто е да е инсталиран правилно.Оставете вратата на мира.
Re: ? за вентилатор в банята
21-02-2008 - 13:48:52
анси Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако е вярно, какво правят
> хората с алуминиеви врати на санитарните
> помещения?

колкото въздух излиза през вентилатора, толкова трябва да влезе от накъде. Аз съм с алиминиева врата и като се къпя по парата си личи, че въздуха влиза през луничките. За да няма такива ексцесии на вратата долу се исрязва отвор и се покрива с декоративна решетка. Май им викаха "компесационни" или "декомпенсационни" confused smiley .Виждал съм такива на врата на кенеф по обекти правени по чужди проекти, Май на OMV имаше, но не съм сигурен.
Re: ? за вентилатор в банята
21-02-2008 - 14:01:03
Тея компенс. решетки продават ли ги самостоятелно някъде? Значи ако ги има по магазините всеки може да си направи със зеге един отвор долу на вратата и да я монтира
Re: ? за вентилатор в банята
21-02-2008 - 15:07:03
недейте да правите глупости и да режете и пробивате вратата, ако забелязвате, че вентилатора не дърпа 1. сменете го с по-голям и мощен 2. проверете проходимостта на вентилационния отвор да не е запушен от някой съсед нагоре решил че не му трябва и иска да си разшири банята 3. ако сте изпълнили 1 и 2 и все още има проблем след баня отворете най-близкия прозорец и самата врата на банята за няколко минути
Ако си направите отвор влагата ще минава през него нон стоп защото вентилатора няма да я поеме на 100% и скоро ще имате плесен и мухул в коридора!!!
Не гледайте частично западните модели на къщи и бани, защото там има и други неща, които тук в България не се отчитат, че например където има голям вентилационен отвор скрит с декорация на вратата има и огромен вентилатор монтиран директно над душ кабината и непозволяващ и капка пара да остане или пък това е банята за гости, която се ползва 3 пъти в годината.
Един приятел си направи пода на банята с плочки 60х60 защото много му харесват големи, само че в Италия и Испания плочките от този тип се слагат в бани от по 7-8 квадрата и канала е само допълнителен компенсационен почти няма наклон, защото ваната или душ кабината си има собствен. Той ги сложи в баня ЕПН 3.5 квадрата и тъй като с тях не може да се направи хубав наклон сега като се къпе му тече в коридора а после събира с парцалите smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: ? за вентилатор в банята
21-02-2008 - 19:06:18
Старите блокове имат отдушници, които започват от решетка в цокъла, минават хоризонтално през мазето, тръгват вертикално през баните и излизат на покрива. Така се получава непрекъсната циркулация = през отдушника влиза и излиза въздух в банята. Ако отдушникът има само отвор нагоре то трябва да дърпа въздух отнякъде. Аналогичен е случая с кухненския абсорбатор, който като се включи камината почва да връща. Защо ли?
Re: ? за вентилатор в банята
21-02-2008 - 23:55:42
Нека и аз да добавя нещо по темата.Тези компенсациони отвори не са просто отвори ами вътре си има една клапа-пластмасова пластина на пантичка в горния краи която виси надолоу и при изключен или недостатачен дебит на вентилатора затварят отвора и така се избягват по горе посочените проблеми.Тази система се ползва също така и при кухнеските абсорбатори само че наопаки ,тоест вентилатора избутва и отваря клапата.Смисълът на това е че при ветровити раиони абсорбаторът връща и зимата преохлажда помещението,отделно от това отвън би влизал прах,миризми от изгорели газове от колите и прочие.Може би проблемът ни е в това че прекалено бързо си самообясняваме видените тук и там неща и бързаме към къщи да ги приложим по наи евтиния начин и като не даде очакваниая резултат почваме едни спечифични словореди... smiling smiley .С последното не искам да засегна никого - аз самият първи се спускам ама вече се поочуках и гледам да внимавам повече в тази насока... moody smiley
Re: ? за вентилатор в банята
22-02-2008 - 00:36:47
Аналогичен е случая с кухненския абсорбатор, който като се включи камината почва да връща. Защо ли?
Ами аз бих казал, че защото сигурно толкоз му е била тягата на комина. Да вземе да връща от един абсорбатор, който сигурно е на 3-4 метра от камината и едва ли успява да изсмуче парата и миризмата от готвенето!!! Анси, какъв е точно проблема в банята? Вентилатора не може да изсмуче парата, или намираш черджето което по принцип стои на пода- залепено на вентилатора???Аз си мисля,че едва ли банята е затворена херметически, та да успее този вентилатор да създаде вакум....а и да успее, какво толкоз???отиваш и го изключваш. Според мене проблема най-вероятно идва от не добре оразмерен вентилатор.
Re: ? за вентилатор в банята
22-02-2008 - 07:12:35
Ако тягата на камината започне да се надпреварва с абсорбатора кой е по-силен, да не стане да живеем при отрицателно налягане?
Re: ? за вентилатор в банята
22-02-2008 - 08:35:24
smiling smiley smiling smiley spinning smiley sticking its tongue out da Pesho i shte nabludavame malki decica zasmukani ot kaminite i izlitashti prez komina, a pojarnikarite shte gi hvashtat i shte gi vryshtat na roditelite im prez vratata, samo za da budat zasmukani otnovo clap: clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход