Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Porotherm керамични хурди за подови конструкции

Публикувано от gandonov 
Porotherm керамични хурди за подови конструкции
15-02-2008 - 16:04:31
avatar
Здравейте,

Бих се радвал да споделите мнението си за Porotherm керамични хурди за подови конструкции - Wienerberger.
Предимства, недостатъци, кога е препоръчително да се използва и т.н. ...

Всъщност, колебая се между тази конструкция и традиционната ст.бетонна плоча.
Става дума за къща на два етажа - 100кв.м. застроена площ.

Благодаря предварително.
Re: Porotherm керамични хурди за подови конструкции
15-02-2008 - 17:44:44
Линкът, който си дал показва щурцове, а ти питаш за подови конструкции. Защо първо не напишеш какво те кара да се откажеш от плочата и да експериментираш с тези, пък тогава да си дадем менението?
Re: Porotherm керамични хурди за подови конструкции
15-02-2008 - 17:56:39
avatar
Въпросните хурди са най-долу на страницата. (просто, няма линк директно до тях)

Ами замислил съм се, защото по целия свят правят подобни междуетажни "плочи".

Само в бившият соц. лагер сме привърженици на ст.бетонни плочи за всякакви къщурки. (доколкото знам на запад само небостъргачи и високи администативни сгради са с подобна конструкция.)

Та си мисля дали да не експериментирам на собствената си къща ...?
Re: Porotherm керамични хурди за подови конструкции
16-02-2008 - 10:09:35
Първо разучи какво и как правят на Запад, пък тогава ги следвай сляпо! Или вече няма да е толкова сляпо...

Подобна строителна система не е нова. У нас има правени такива сгради 1920 - 1930, но са се отказали след това. В периода, когато навлезе индустриализираното и типизирано строителство 1960 - 1970, у нас започнаха панели, а в Чехословакия например подобни предплочи и оставащи кофражи.

Според мен индивидуалната гредова монолитна стоманобетонна конструкция е най-добрата, като резултат, особено за малки къщи. Всякакви индустриализирани методи (като този) са изгодни при големи строежи и кратки срокове.

Напоследък именно с цел по-бързите срокове, икономия на труд и кофраж се изпълняват безгредови плочи, което е за сметка на качеството. Може би единствено в този случай хурдите са по-добрия вариант.
Re: Porotherm керамични хурди за подови конструкции
16-02-2008 - 19:42:01
Дължината на хурдите и начина на застъпване ви задължава да предвидите повече колони в помещението което ще стане направи помещението по нефункционално от алтернативата плоча.
За мойте къщи ще ползвам тухлите и щурцовете на тази фирма.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход