Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

некачествени тротоарни плочки

Публикувано от nikson 
некачествени тротоарни плочки
03-02-2008 - 18:03:07
През изминалата година замених старите тротоарни плочки пред нас тъи като бяха тотално амортизирани и изпотрошени стояха там повече от 20 год.(не си спомням ремонт от настъпването на демокрацията).Положихме ги акуратно нивелирани и с силно циментов разтвор за здравина но....Зимата още не е минала а в следствие на лугата и студа плочките започнаха да се изронват с невероятни темпове!!!Направо като ги погледна и лошо ми става.За съжаление не съм запазил фактурата и не си спомням производителя ,но ги закупих от склада на "ВАДЖО" кв ХЛАДИЛНИКА.
От тук нататък се чудя какво да направя,да се опитам да ги запечатам ли по някакъв начин или да ги сменя пак.....но каква е гаранцията,че няма да попадна пак на боклуци.Моля споделете вашето мнение по въпроса и дали при следваща покупка ако изискам декларация за съответствие от производителя и доставчика,ще мога адекватно да си потърся правата като потребител.
Re: некачествени тротоарни плочки
03-02-2008 - 18:24:15
значи имам представа как се правят плочките с който се зареждат щандвете на бриколаж и половината магазини и борси в София и ако ти кажа че имат всяк'ви възможни серификати, а нямат качество и за... просто незнам ... ако някой има идея за качествени тротоарни плочки да сподели...


Превозвач съм и ги взимам от "производствената база"- ха-ха - ебати пародията , и ги разкарвам по обекти и магазини.... moody smiley
Re: некачествени тротоарни плочки
03-02-2008 - 20:54:16
Да. Масов е случая на некачествени тротоарни плочки. Аз за малко да се опаря. Купих само няколко за проба и след като ги изпочупих с голи ръце ( winking smiley ) се отказах. Гадно е, защото цената им е по-ниска от цената на труда и другите материали по поставянето.

В съседна тема обсъждаме възрожденските къщи. Едно време са имали такава традиция в пещите: Някой като натовари каруцата с керемиди му слагат последната пред колелото и тръгвайки пълната каруца минава през нея. Ако се счупи, купувачът не плаща за керемидите и продължава. Традициите не са това, което бяха...
Re: некачествени тротоарни плочки
04-02-2008 - 14:47:50
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Да. Масов е случая на некачествени тротоарни
> плочки. Аз за малко да се опаря. Купих само
> няколко за проба и след като ги изпочупих с голи
> ръце ( ) се отказах. Гадно е, защото цената им
> е по-ниска от цената на труда и другите материали
> по поставянето.
>
> В съседна тема обсъждаме възрожденските къщи. Едно
> време са имали такава традиция в пещите: Някой
> като натовари каруцата с керемиди му слагат
> последната пред колелото и тръгвайки пълната
> каруца минава през нея. Ако се счупи, купувачът не
> плаща за керемидите и продължава. Традициите не са
> това, което бяха...


.....Много си прав.....,нестига това ами и са на самата улица(тротоара)а общината нехае.
значи харча пари за общинската собственост,прецакват ме с плочките и съм тотално преебан....Все пак да ги сменя ли пак или какво да правя?
Re: некачествени тротоарни плочки
04-02-2008 - 18:00:57
Смени ги с каменни плочки
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход