Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация на комин

Публикувано от Petar 
Топлоизолация на комин
28-12-2007 - 16:14:17
Вчера взех 1 пакет минерална вата.
Смятам да изолирам комина в таванската му (неотопляемата ) част.
Самия комин е измазан, а ватата е с малка плътност - 30кг
Идеята ми е да сложа ватата и да е укрепя към комина с гъвкава тел, а напролет като се постопли да я измажа отгоре с теракол.

Правилно ли е или има и по-добро решение ?
Re: Топлоизолация на комин
28-12-2007 - 16:19:51
С извинение, ама за чий ше изолираш комин в таванско помещение? И защо точно с минерална вата?
Re: Топлоизолация на комин
28-12-2007 - 16:55:38
Защото ватата е негорима и е и пожаропревантивна в помещение като тавана където има доста дървени елементи/греди включително и близо ( на 30 см ) от комина.

И най-вече защото според доста специалисти изолацията на неотопляемата коминска част е допълнително мероприятие за подобряване тягата на комина.

Въпроса ми беше за технологията на поставяне, а не дали........

Работил съм с XPS и EPS, но с вата ще ми е сефте, затова питам.
Re: Топлоизолация на комин
28-12-2007 - 17:02:14
Ако толкова държиш да си изолираш комина , тогава го направи с вата , която има и фолио /такава , която слагат за аспирации/ , ще икономисаш мъките по мазането с теракол после.
Дървените части от покрива по норми трябва да отстоят мин. на 10 см от комина , ама щом си решил да изолираш........
Re: Топлоизолация на комин
28-12-2007 - 17:17:56
поддържам на 100%!
Re: Топлоизолация на комин
28-12-2007 - 17:22:29
мда-вата с фолио. Подкрепям изцяло ! Макар, че малко се съмнявам, че с това упражнение ще се подобри тягата...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-28 17:24 от Naskata.
Re: Топлоизолация на комин
28-12-2007 - 17:42:41
ОК Благодаря на всички

Ще си взема друга вата с алуминиево фолио. Тоя пакет все ще му намеря проложение някаде. Дааа,примамлива е идеята да си спестя теракола.

И все пак за по-сугурно да уточним - фолиото от външната страна, нали?
Re: Топлоизолация на комин
28-12-2007 - 17:53:22
Разбира се ! spinning smiley sticking its tongue out
Don
Re: Топлоизолация на комин
28-12-2007 - 17:55:15
Petar,

ако го правиш само заради тягата по-добре го остави както си е. Тягата зависи само от сечението на комина и от височината му.

Изолацията има друг смисъл. Ако си решил все пак да я слагаш - с фолиото към комина
Re: Топлоизолация на комин
28-12-2007 - 17:55:19
Да .

Къде я прочете тази специална литература за тягата на комина?
Ако продължим в тази насока , можеш да намериш друго приложение и на ватата с фолиото. winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход