Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нов покрив?

Публикувано от catpat 
Нов покрив?
22-11-2006 - 16:08:47
Здравейте, колко ли може да струва изграждането на нов 4-скатен покрив, заедно с парите за труд, ако се изпълни като хората(с нови греди, с нови дъски, с положена хидро-изолация и летви и с наистина добри керемиди)???
Ако някой има скорощни впечатления нека сподели и да даде координати на Майстора, а не на "майстора"! winking smiley
Re: Нов покрив?
22-11-2006 - 16:37:14
Моят ще е скатен , но маи повече от четири... Квадратурата му е 240 кв. м. с Брамак, с изолациите около 20-25000 лв. мисля че ще излезе, такива сметки правя.
То зависи какво слагаш, разбира се не смятам улуците. Там цените за поцинкована ламарина са едни, за ПВЦ други, а за мед по 4.
Абе работата я смятай по 30-тина лева, отделно материалите.
Но пак зависи от проекта, конкретно, затова се прави първо количествена сметка и после се сравняват оферти.
Re: Нов покрив?
22-11-2006 - 17:03:49
За фирми - моят ще го правят строителите които строиха до тук грубия строяж, но на Стройкото хадих на щанда на Брамак и ми показваха че имат специална книжка с координати на фирми, които са минали през техните т.нар. специализирани курсове и имат сертификат за правоспособни да монтират продуктите им, някои от тях се занимават само и единствено с покриви, така че ако се обадиш на търговците им - телефона на Брамак го има на сайта им, ще те насочат.
Re: Нов покрив?
22-11-2006 - 17:18:31
Стефане много внимавай с фирми с лицензи. В нашия бранш е практика лиценза да влошава качеството на услугите. Не знам защо се получава, ама получи лиценз и се възгордее и почва да си оставя ръцете.
Re: Нов покрив?
22-11-2006 - 18:03:27
Е, моят покрив ще е около 130м2, кажи речи на половината значи. А кога ти предстои да правиш покрива и къде строиш?
Re: Нов покрив?
22-11-2006 - 18:10:33
Само се разберете, кое точно е квадратурата на покрива със Стефан. Дали това, което покрива, т.е. хоризонталната равнина или го смятате по наклона.
Re: Нов покрив?
23-11-2006 - 01:11:39
4овек, ти гъбаркаш ли ме нещо, естествено че е по наклона, това е покрива...То иначе нямаше да уточняваме скатовете а щяхме да казваме - Искам покрив за 160 кв. плоча,- както е в моя случай на втория етаж...

Строя край София, в Княжево.
А за лицензираните фирми е много ясно, аз не съм скочил към тях, защото си имам строители и не искам да сменям, но ако някои от тях наистина само правят покриви (а има такива между стотината фирми в тая книжка) пак си струва.
Не за друго, но на мен някой като на въпроса ми "Вие какво правите" отвърне "Всичко", ми светва лампичка. Все си мисля, че тесните специалисти са специалисти.
Е, това естествено едва ли важи за всички тези фирми от книжката на Брамак - той курсът бил за два-три дни, но ако човек се разтърси една специализирана бригада за покриви да намери, пак ще си е попадение...
Re: Нов покрив?
23-11-2006 - 08:00:39
Не те гъбаркам, често срещан случай е майстори и фирми да се възползват от мъгливи оферти. Тъй като до покрива се договаря на кв.м. за хоризонталната площ премълчават, че покрива се смята по наклона и идва една разлика от 40-50% в цената накрая.
За тесните специалисти - ами положението у нас беше такова доста години, че беше невъзможно да се разчита само на един вид работа и практически тесни специалисти трудно ще намериш. Единствено тенекеджиите са тесни специалисти, които са се запазили, но според мен това е достатъчно. Все пак при покрива най-важни са детайлите в 99% от случаите течовете са от там.
Re: Нов покрив?
23-11-2006 - 09:43:09
преди 3 години сложихме двамата с мой познат покрив от ондулин 120 кв. без дъски и хидроизолация и излезе 3 пъти по-евтино от стандартни керемиди. и в мвсто 2 тона на покрива има 400 кг. ....направете си извода. а и спетихме ДДСто smiling smiley
къщата е новопостроена

отдолу е с 50 мм топлоизолация и е перфектно - не е мръднало нищо!

Цалата работа отне 2 уикенда smiling smiley не ми е това професията, но ако има желаещи мога да помогна smiling smiley
Re: Нов покрив?
23-11-2006 - 09:51:31
а да забравих да спомена общата сума -листи, ъгли, специални пирони и отдушници около 1200 лв., без греди и дъските които ковахме на 50 см една от друга /оребряване/ -няма пари за транспорт и прехврляне на керемиди /ондулина се събра в микробуса - един палет и нещо/ и всички други хамалогии и харчове. Естествено човека с които го правихме разбира от строителство и всичко беше сметнал до сантиметър. Има даже и умален физически макет на къщата smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход