Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация с пенополиетилен?

Публикувано от valerigiz 
Топлоизолация с пенополиетилен?
11-01-2008 - 11:07:09
Скъпи съфорумци,
Правил ли е някой вътрешна топлоизолация с пенополиетилен? Имате ли впечатления - каква дебелина се използва; каширан с алуминиево фолио или не; появява ли се мухъл (плесен) после; чувства ли се топлинна разлика; има ли ефект върху шум? confused smiley Ще съм благодарен на всякакви отзиви. moody smiley
Re: Топлоизолация с пенополиетилен?
11-01-2008 - 19:23:47
И като ти напише бай Иван, че е правил и на него не му се появява мухъл, това значи ли, че и на тебе няма да ти се появи?

Топлотехническото оразмеряване на стената зависи от всичките й слоеве, а не от качествата на един само материал. Температурно-влажностният режим на едно помещение зависи от елементите на цялата сграда, а не от качествата на един само материал.

А ти кажи защо се интересуваш точно от пенополиетилена?
Re: Топлоизолация с пенополиетилен?
11-01-2008 - 21:26:11
avatar
Зависи и от интериора - ако стаята е пълно с цветя - влажността е по-голяма.
Re: Топлоизолация с пенополиетилен?
11-01-2008 - 21:43:26
valerigiz,
Да не визираш това или нещо подобно:
.Изолон
Разгледай по-внимателно - за стелки и подложка под ламинат може и да става, но за ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ - НЕ!
В космоса (совалките) може и да има, но ако в БГ някой те убеждава, че неговия материал с ДЕБЕЛИНА ~4-8-10mm е топлоизолация, повече не му влизай в магазина.
Re: Топлоизолация с пенополиетилен?
12-01-2008 - 16:50:29
Здр. аз съм купил вече 600 квадрата 5 милиметра без фолио и 400 квадрата с фолио.
Ще го слагам на покрива като съшия е бетонен скатен. Ще сложа 1 сантиметър дебелина после ребрата, между тях вата 157 кг на м3 10 см и след това завърщвам с пенопол с фоило ама фолиото нагоре.Покривам го с ОСБ 21 и след това ИКО, а под ИКОТО специална мембрана. Пенопола топли да знаеш. Ти питаш някой дали знае.Хората не го познават кота материал за изолация, а кото онова под ламината.Само че те не знаят че това се слага като завършващ слой на външна фасада преди да сложат сайдинга. Аз знам че сега ще се почнат мохабети ама в крайна сметка и аз съм питал като тебе и пак никой нищо не можа да ми каже. Не го познават. Аз по-рано питах и за пенополиуретана за изолация ама може ли да кажем на някой нещо, който е виждал само масови материали внасяни в страната. Сега, ако попитам за КАПАФИНА испански материал, който се нанася директно като завършващ слой върху излолацията без мрежи и дюбели оцветено и с мазилка пак ще има какви ли нв изказвания.Ако си решилл става топли, но го направи на 1 сантиметър. А мога да ти кажа и цената на мен ми идва на 0.90 ст с ддс на квадрат и с транспорт за 5 мм без фолио, а с фолио 1.30. Успех
Re: Топлоизолация с пенополиетилен?
14-01-2008 - 22:28:04
Колега Дакони,
Според мен, решението Ви за покрива не е добро - в частта около ватата.
Най-приятелски Ви съветвам да огледате решението си със специалист.
Ако нямате "под ръка" такъв, може да погледнете в дипляните и сайтовете на Брамак, Ви Джи Еф и др. фирми за покривни системи, изискванията за листовите материали (фолията) под/над ватата.
НИКАКВО ЗАЯЖДАНЕ ИЛИ ЗАДНИ МИСЛИ.
Успех!
Re: Топлоизолация с пенополиетилен?
15-01-2008 - 12:47:41
Lubo zdr na drago surce bih pro4el tvoito mnenie po otno6enie na vatata. Nadqvqm se da si razbral porednostta ,koqto 6te spazvam i vse pak, ako ima ne6to, koeto ne znam 6te se radvam da go 4uq vse pak hora sme i za tova sa forumite.
Re: Топлоизолация с пенополиетилен?
15-01-2008 - 13:22:23
Здравей приятелю,

Предполагам една от причините е "запечатването" на мин. вата, т.е. от конденза който ще се задържи във ватата и в последствие като не може да отдаде обратно влагата и така цикъл след цикъл тя така ще се напой, че ще забрави да топли.
Това е моето мнение, ватата трябва да има възможност да отдава влагата, попаднала в нея по какъвто и да е начин, а ти с този пенополиетилен и отнемаш тази възможност.
Успех и дано да има по-компепентна помощ за теб!
В предвид, че мансардите са за теб, трябва да получиш най-доброто приятелско предложение от форумците, дано clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход