Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ceni na proekt

Публикувано от vavy 
ceni na proekt
28-11-2007 - 22:41:20
Здравейте! Имам проблем и ми трябва вашата помощ. Имам договор със строителна фирма, който смятам да разваля по ред причини. Предплатила съм 20% от стойността на къщата, а до момента имам готов проект с всички части - инвестиционен, архитектурен, ВиК, Ел, Безопасност и Здраве. Въпросът ми е каква е цената в момента за такъв проект, за да преценя каква част от парите трябва да ми се върнат и каква част те ще поискат заради готовия проект?
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Re: ceni na proekt
28-11-2007 - 22:53:53
Проекта одобрен ли ти е от общината?

Защото ако не са спазени норми може да се видиш в приключение и да се окаже че трябва да ти върнат всичко smiling smiley
Re: ceni na proekt
28-11-2007 - 23:15:13
Ami vse oste ne e...v4era go vnesohme. No pri vnasianeto vidiahme, 4e ima dosta obarkani nesta. Taj kato nikoj ne dojde na miasto da vidi kade ste stroi! pak i ne ni popitaha, vidiahme 4e v 4astite za El i ViK sa si dali absoliutna volia na fantaziata!!! Taka napr. shahtata s vodomera ni e na savsem drugo miasto... Neznam ve4e za kakvo da se molim...do v4era 4akahme izstradania proekt i iskahme po-barzo razre6itelnoto...sega oba4e si mislia, 4e moje bi e po-dobre da go varnat ot obstinta... Kato si dadohme smetka 4e proekta zakasnia 5 meseca po dogovor i pak e sgre6en se za4udihme kakvo li ste stane po-natatak... dogovat e za stroitelstvo "do kliu4".
Re: ceni na proekt
28-11-2007 - 23:57:15
За коя община иде реч?
Имате ли комплексен доклад за съответствие или ще се минава на РЕСУТ?
Имайте предвид че в общината ще използват и най малкия повод и запетайка да ви върнат!
Имате ли предварителни договори с В и К, енерго, инженерно-геоложки доклад, вертикална планировка, външни В и К връзки, план на изкопа с мерки за укрепването му... да не ви надувам повече главата, нещата са сложни...
Всичките проектанти трябва да са членове на съответните камари, да имат заверени договори ...
Re: ceni na proekt
29-11-2007 - 07:24:46
Zestate, изобщо не сте вие човекът, който ми надува главата - тази работа я свършиха други преди Вас :}
Иде реч за общ. Елин Пелин. Имам комплексен доклад (за съответствие), за който си платих отделно, пака на същата фирма, която е използвала подизпълнител. Т.е. виждам, че имам такъв доклад, но не съм компетентна да преценя качеството му. Договори с ВиК и Енерго имам, дори на мястото вече си прекарахме вода, манал, шахта, водомер - всичко. Но това си е наша заслуга...докато чакахме великия проект, все нещо да правим. smiling smiley
Относно геоложкия доклад и ВП... те първо казаха, че не им трябва confused smiley (става дума за сглобяемо строителство). Аз обаче изчетох ЗУТ и си направих с друга фирма - пак си платих отделно. Накрая видях, че в техния пакет проекти има и някакъв геоложки доклад - чудно как е направен, като тези хора въобще не знаят къде се намира парцелът ни?! И тук има фантазия, но сигурно са използвали някакви осреднени данни за района - така си го обясняваме със съпруга ми.
Аз лично поисках документите за правоспособност на проектантите (пак от ЗУТ) и ми ги изпратиха - тази услуга също им е направена от подизпълнители. Дори оправданието за закъснението беше това, че те работят с външни фирми и затова контролът бил по-труден confused smiley
Грешките,които ние като неспециалисти забелязахме са по-скоро несъответсвия с реалността (даденостите на имота) и техните чертежи. Но за пред Общината това може и да мине... :crazy: Единственото по-видимо нещо е позицията на къщата в парцела. Тя беше тотатлно сбъркана (пак, защото никой не ние питал) - казаха, че ще я поправят и в последните проекти е поправена само в част Архитектура... Незнам дали това ще направи впечатление - че един път къщата гледа на Изток, другия - на юг???
Re: ceni na proekt
29-11-2007 - 12:42:07
Според мен (не искам да ти надувам главата - само споделям опит) по добре направете корекции и приведете нещата в ред. Когато се внася проект с доклад се гледа под лупа (дано в Ел. Пелин да не е такаsmiling smiley) и използват и най малкия повод да ти го върнат.
Такива грешки (за позицията на къщата) са фрапантни и според мен няма да пропуснат да те върнат в общината.

Бих ти препоръчал да ги накараш те да ти перкарат проекта през общината, да се срещат с чиновниците а не ти да си късаш нервите с това.
Re: ceni na proekt
29-11-2007 - 22:30:18
vavy, извинявайте, обаче Вие в кой свят живеете? Чудя се, защо досега не съм видяла нито едно похвално слово от рода: "Много съм доволен(а) от еди коя си фирма. Платих им в аванс, всичко ми направиха по къщата качествено и в срок..." А и до ключ...sad smiley
И след като сте се пазарили до ключ, явно сте склонни и да платите високата цена на очакваното "високо качество на материали и изпълнение", както и да стане готово едва ли не, преди датата фиксирана в договора, ако въобще има такава.
Е, всички правим подобни груби грешки, като не ни напуска оптимизма и надеждата че "нещата може да се променят". НО ТЕ НЕ СЕ ПРОМЕНЯТ! Например, тия дни ще удари четиримесечие откакто си чакам великата входна врата на къщата и тримесечие за интериорните си врати. Ей, сънувам ги вече тия врати. Викам, заплашвам, карам се по телефона, и какво от това? sad smiley Капарирала съм, в договорите има едни мижави стандартни неустойки и алтернативи НЯМА. Така е, и повярвайте ми, молете се за късмет и бъдете готови да платите още много пари и нерви! Но мечтата за Вашата къщичка....smiling smiley Ако има такава, трябва да ви крепи. Подържайте я, подхранвайте я, защото само тя ако е достатъчно силна ще Ви помага да изтърпите всички мъчения... Успех!

Re: ceni na proekt
29-11-2007 - 22:33:34
Мая и при мен беше така, да не са от "Интекст"?
Re: ceni na proekt
29-11-2007 - 22:42:48
Не, zestate, Гадовете са Тунадор и едни други, дето са по "препоръка на познати"- Мебел ла порта - Сандански. За малко да сгреша с Интекс, ама си бяха преместили магазина... smiling smiley
Но и аз им готвя нещо... Поне мога и ще положа достатъчно усилия да ги пусна в нета и да им направя една хубава "реклама". Зимата се седи повече пред PCто, околкото на строежа...smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-11-29 22:51 от magea.
Re: ceni na proekt
29-11-2007 - 22:47:16
Приятели, наистина много ми помагате - като спихотерапия :} Макар че изобщо не ми става по-леко като разбирам, че безумията се ширят нявсякъде и във всякаква форма. Сигурно хиляди мечти са умряли заради някой, който живее само заради себе си и парите си... и все пак ДА ЖИВЕЯТ МЕЧТИТЕ! Явно с тях ще оцеляваме в днешна "подредена" България. Фирмаджии бол, фирми - малко! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход