Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Перлобетон

Публикувано от Petar 
Перлобетон
24-11-2007 - 12:26:02
Ето цитат долу от сайта на Топливо. Там има и цени.

Някой ако е ползвал такава замазка - нека сподели опита си
Дават му λ като на дърво.


Perlobeton S – топлоизолационен лек бетон на база набъбнал перлит (Perlomin) за подови замазки - нов продукт

Технически характеристики

Коефициент на термична проводимост: λта = 0,134 Ксаl/hm2C
Коефициент на термично разширение: σ = 7.610x105/K
Показател на намаление на звука: L’ πτ.w = 65 dB
Издръжливост на огън: негоримо
Издръжливост на натиск: (250 кг цимент/м&#178winking smiley: 35 кг /см²
Издръжливост на натиск: (333 кг цимент/м&#178winking smiley: 75 кг /см²
Сухо тегло: 803 кг/м3

Опаковка: чували по 50 литра

Палета = 30 чувала (1 кубик = 20 чувала)


Област на приложение


1.Подове: Лек материал за запълване на подови пространства чрез един единствен процес /без полагане на повърхностен циментов слой/, водещ до здрава основа, върху която може да се лепи теракота, мраморни плочи или гранит.
2. Балкони: Лек материал за запълване на плочи на балкони чрез един единствен процес /без полагане на повърхностен циментов слой/, водещ до здрава основа с наклон за оттичане на водата преди лепенето на теракота, мраморни плочи или гранит.
3.Тераси: Топлоизолиращ лек материал за запълване на плочи на тераси през един единствен процес /без полагане на повърхностен циментов слой/, водещ до здрава основа с наклон за оттичане на водата преди полагането на водоизолационна мембрана и плочки върху терасата.

Перлобетонът се смесва при съотношение 250 кг. цимент на кубически метър перлобетон (4 торби перлобетон и 50кг цимент) плюс водата. С тази смес може да се получи добра заливка и здравина до 35 кг/м2 или повече.
При специални случаи, когато плочата трябва да е още по-здрава ще се наложи да направим смес от 333 килограма цимент на 1 кубически метър перлобетон (3 торби перлобетон и 50 кг цимент) и вода. При тази смес, постигнатата здравина е 75 кг/м2 или повече.
При всички случай, количеството на водата, добавена към твърдите съставки трябва да е такова, че получената смес да не е водниста, а гъста и мека /добре разбъркана/


Perlobeton S се произвежда от “Ес енд Би Индустриъл Минерълс” АД съгласно процедурите на ISO 9002.

Re: Перлобетон
24-11-2007 - 20:26:51
Интересно!

Наистина има нужда от материал за подова изолация, който да издържа натоварването. От класическите материали само керамзитобетонът ми се вижда подобен. За топлоизолация на открити тераси с обитаемо помещение отдолу, обаче ме съмнява, че е достатъчен.

Тва "издръжливост на натиск" май трябва да означава якост на натиск и се измерва в МРа (мегапаскали).
Re: Перлобетон
25-11-2007 - 16:49:19
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Тва "издръжливост на натиск" май трябва да
> означава якост на натиск и се измерва в МРа
> (мегапаскали).

А това:

Коефициент на термична проводимост: λта = 0,134 Ксаl/hm2C

как се обръща в Коефициент на топлопроводимост - W/m.K ?


Re: Перлобетон
25-11-2007 - 20:18:06
Ми явно некой е превеждал на ишлеме и то от език, който не борави със системата СИ, както и много продукти у нас.
Re: Перлобетон
25-11-2007 - 20:31:37
Любо

Това е ламбдата бе. Просто като съм копирал и пействал от сайта на Топливо излязоха такива маймунски озна4енията на гръцките букви.

Та ламбдата дето дават там е същата като на дърво 0.13.
Което при 5см замазка дава U около 1.84

Ама мене нещо друго ме смущава. Съмнявам се 4е ламбдата е 0.134 както декларират от Топливо, защото в извадката от 1 сайт ( виж долу)е дадена такава ламбда ама за плътност 400 кг/м3, докато от Топливо казват 803кг/м3, а пък според сайта цитираната ламбда за перлитова замазка с такава плътност е 0.28, което си е над 2 пъти по-зле.

По-скоро ме интересува кой имат опит с подобни замазки.
И достатъ4но ли са стабилни като здравина, за под става дума......


MATERIAL Heat Conductivity Coefficiency (W/mK)

Lime Mortar, Lime-Cement Mortar 0,87
Cement Mortar 1,4
Gypsum Mortar, Gypsum-Lime 0,7
Gypsum Plaster 0,35
Perlite Plaster 400 Kg/m3 0,14
Perlite Plaster 500 Kg/m3 0,16
Perlite Plaster 600 Kg/m3 0,2
Perlite Plaster 700 Kg/m3 0,24
Perlite Plaster 800 Kg/m3 0,29
Normal Concrete made with natural or crashed slag, with iron 2,1
Normal Concrete made with natural or crashed slag, without iron 1,74
W Class Mortise-Tenon type Verticaly Perforated Bricks. Density: 700 Kg/m3. Bonded with Perlite Mortar, 0,21
W Class Mortise-Tenon type Verticaly Perforated Bricks. Density: 800 Kg/m3. Bonded with Perlite Mortar, 0,23
W Class Mortise-Tenon type Verticaly Perforated Bricks. Density: 700 Kg/m3. Bonded with Normal Mortar. 0,23
W Class Mortise-Tenon type Verticaly Perforated Bricks. Density: 800 Kg/m3. Bonded with Normal Mortar. 0,25
Horizontaly Perforated Bricks Density:600 Kg/m3 0,45
Verticaly Perforated Carrier Bricks Density:1200 Kg/m3 0,5

Hard Polistren Panels (PS) 0,04
Glass Foam Panels 0,052
Rough Surface Extruded Polistren Panels (XPS) 0,031
Re: Перлобетон
25-11-2007 - 23:19:28
Значи според теб може да се прави сравнение на цифри, които са в различни мерни единици?
Re: Перлобетон
26-11-2007 - 10:37:20
Едно въпросче, мо моля да не ми се смеете, ако е тъпо:
Може ли да се положи перлобетон направо върху старото дюшеме на къща-гредоред?
Re: Перлобетон
26-11-2007 - 13:19:02
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Значи според теб може да се прави сравнение на
> цифри, които са в различни мерни единици?

И мен размерността ме смути - ни ми се търсят тия калории, пък и метрите са на втора???
Числените стойности, обаче май съвпадат - може и да е така.
Иначе с плътностите би трябвало да е така - по-голяма плътност, по голяма ламбда.
Винаги съм се чудел защо това не се проявава така силно в данните за ЕПС, ХПС и ватите.
В случая - гадно хем по-тежко, хем по-лоша изолация.
Това и за Парцалев - сигурно може да стане твоята работа, но не е лошо някой да го сметне. При 10см замазка, 40-80кг./м2 не ми изглежда много, ама не знам.

Re: Перлобетон
26-11-2007 - 16:18:26
Любо, метрите е добре да са на втора степен, защото килокалориите трябва да станат на ватове, ама това h хич не го разбирам какво е.

partzalev, не е смешен въпроса. Гредоредът е тънка работа и може да се претовари.
Re: Перлобетон
26-11-2007 - 17:35:11
Това вещество значи е също като перлита , и употребата му е само за замазки . Не ми се вярва обаче да издържа на открито при дъжд или снеговалеж , струва ми се че ще поема вода в себе си . Единствено само ще олекотява и изолира частично .За здравина и др негови качества важна роля ще играе цимента вложен при правенето на сместа .За използване на материала съм , но в никакъв случай да не замества места кадето трябва да се слага истинския бетон м-200 или м-300 .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход