Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на къща

Публикувано от Nova 
Строеж на къща
05-10-2007 - 03:09:26
Близо 5 дена ми отнеха да изчета всичко писано.
Напавих си много записки по които по късно ще се ръководим.

След близо 10 години мечти най сетне дойде време да прибегнем към действие.
Купихме парцел-1,650дка с лице към магистрала и лице към вътрешен асфалтиран път.Канализацията е откъм магистралния път.
В момента сме на етап архитект.Питането ми е следното:Може ли същия да бъде от друго населено място?Например може ли да бъде в София,при строителство в Пловдив?Предимството в случея е,че архитекта на който се надяваме (може и да не е същия по ред причини) е съсед по вила на баща ми.От друга страна това е на 35 км от мястото където ще се строи.Недостатъка е,че е друга община и за заверки трябва да пътува.Нещо друго за което се сещате като предимство и недостатък?
Четох,че е по добре архитекта да е местен защото е запознат с мафията в Общината.

Искаме да се докоснем до всеки един момент в строителсвото на тази така чакана къща и затова ще го правим на парче.
Ако успеем да извадим документите до лятото ще започнем и строителство по стопанския начин.По план ще направим основите и при първа плоча ще почиваме до следващото лято.Не можем да отделим повече от три месеца за строеж.а до къде може да се стугне за три месеца май никой не може да каже.
Гарантирано имаме собствен багер и камион (наследство от починал роднина) с които мъжа ми каза,че ще се бори сам.Инсталацията като и дойде времето ще я прави баща ми.За всичко останало сме зависими от рабоници.
smiling smiley
bnm
Re: Строеж на къща
05-10-2007 - 07:57:13
Ние направихме грубия строеж за четири месеца-около 250 квадрата.Можеше и за три,но в началото имахме проблеми с майсторите.Ако си намерите добра бригада,ще успеете.
Re: Строеж на къща
05-10-2007 - 09:46:19
Технически няма никакво значение откъде е архитекта, стига да е член на камарата, тоест да има пълна проектантска правоспособност - демек да може да си слага печата с личния номер на регистрация, НО имай предвид, че той е онбашията на тълпата която приоектира отделните части, те работят на неговата подложка. Не те съветвам да я караш на парче там, по-добре да си сигурна, че имайки договорка с него ще чакаш от него целия проект, с всичките части и ще платиш за всичките части - цени има различни на различните места - от 7 до 20 евро на квадрат - щом сте чели тук, писалисме го многократно. Нормалното според мен за София е около 11-14 евро, така чета, проектирах преди вече станаха почти 2 години... Та, това че познава района е важно, за общината -ще си проверите и с него дали би имало проблем, според мен не е толкова страшно за връзки и т.н., ако проекта е грамотен едва ли ще се заяждат... Но всичко е според момента и мястото - трябва да си проверите. И почти всички отговори ги има в ЗУТ - четете, а за детайли питайте.
Успех!
Re: Строеж на къща
05-10-2007 - 18:27:50
bnm а с бригада ли строихте или с фирма и ако не е тайна колко ти излезе трубия строеж на квадрат
bnm
Re: Строеж на къща
05-10-2007 - 22:35:28
Строихме с бригада,но още не сме имали време да сметнем окончателно колко ни излезе.Много зависи от проекта,например ние имаме много покриви,което оскъпява,но пък нямаме мазе.Мазето излиза скъпо.Също така има значение дали квадратурата на двата етажа е еднаква.При нас първият етаж е с по-голяма квадратура от втория,което води до повече основи,което също е скъпо.Във всички случаи обаче,в началото си смятахме разходите и излиза много по-евтино с бригада.Другият плюс е,че когато сам си купуваш материалите,можеш да прецениш от какво да спестиш и в какво да вложиш повече пари.
Re: Строеж на къща
05-10-2007 - 23:45:31
Здравейте,
Може ли някой да ми каже приблизително колко време отнема изваждането на всички разрешителни документи до започването на строежа?
Благодаря
Re: Строеж на къща
05-10-2007 - 23:52:31
виза за проектиране - три - четири дни
проект - според архитекта - два, три месеца, изработка
одобряване на проекта - три дни
разрешение за строеж - един ден
протокол за строителна линия - един ден

тези срокове са с хора в общината, иначе по надлежния ред си от две седмици нагоре за всяко действие
Re: Строеж на къща
07-10-2007 - 13:54:30
а колко време отнема изваждане на разрешинелно за застрояване по чл. 135 от ЗУТ
Re: Строеж на къща
07-10-2007 - 16:12:51
Доста оптимистични срокове е дал брокер 111.
Аз лично се съмнявам че ще успеете да се вместите в такива срокове с изключение на архитектурата. Това ми се вежда единственото реалистично като време за изпълнение нещо.
За другите, знам ли, може би ако Кмета ти е близък роднина или пък главният архитект.
Re: Строеж на къща
07-10-2007 - 18:16:47
За 3-4 месеца се дига една средна къща. Но като чета как смятате да строите, ще е успех ако я завършите за още 10 години. Бавно... но славно!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход