Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изнасяне на кухня?!?

Публикувано от Elorka 
Изнасяне на кухня?!?
13-11-2007 - 17:00:00
Здравйте. Нека някой, който има опит в това, да сподели - искаме да преустроим апартамента, като изнесем кухнята на балкона, който е доста голям между другото - един вид да стане кухненски бокс - с шкафовете и уредите. Също така вратата на кухнята към балкона да я направим стена. Въпросът ми е също така сложно ли е да изкараме водата, защото това ни притеснява най-много - сложно ли е и много ли средства са необходими. Кой трябва да викнем - водопроводчик само ли или?? Хелп! eye popping smiley
Re: Изнасяне на кухня?!?
13-11-2007 - 18:23:38
Водата лесно се изкарва, ама мръсната къде ще изтича? На кой етаж сте? Какво има отдолу? Къде е най-близкия канализационен щранг?
Re: Изнасяне на кухня?!?
13-11-2007 - 18:42:07
Дай малко повече инфо.Как е разположена терасата спрямо стаята в която е водата.

Но общо взето става.Виждал съм десетки изпълнения.

Като стигнеш до кухнята се обади.Произвеждам.
Re: Изнасяне на кухня?!?
13-11-2007 - 19:55:30
Дай някакъв план на апартамента място на чешма къде се намират тръбите за питейна вода и мръсна канализация.В момента в къщи съм си направил кухнята на терасата.
Re: Изнасяне на кухня?!?
15-11-2007 - 13:40:14
Значи, стандартна гарсониера - влизаш - направо по коридора е кухнята, наляво е хола - на балкона се излиза и от кухнята и от хола. Банята е до кухнята.
Искаме да изнесем от кухнята - мивката на балкона
В момента не мога да направя чертеж... sad smiley
Re: Изнасяне на кухня?!?
15-11-2007 - 15:47:46
Изнасянето на чистата вода е лесно, по-сложна е връзката с канала - трябва да има наклон на тръбата от мивката (пералня, съдомиялна) и трябва да има как да се прекара по стените до съществуващия канал на сегашната кухня или баня. За да нямате проблеми с конденз, терасата трябва да се топлоизолира (пода, тавана, плътната част на парапета).
Освен това за остъкляване на тераси се иска разрешително писмо от кметството. Проект не се иска.
Re: Изнасяне на кухня?!?
15-11-2007 - 16:05:34
Значи от десният край на кухнята където ви мръсната канализация взимате тръба за терасата но за да се спази наклона може би ще трябва да се вдигне нивото на замазката.А за питейна вода може да вземете от разводката на вградения гардероб.
Ако ми пишете адреса мога да отскоча до вас и можем да се разберем за водопровода да ви направя.Пращам ви лс
Re: Изнасяне на кухня?!?
15-11-2007 - 16:25:05
avatar
Elorka Написал:
-------------------------------------------------------
> Значи, стандартна гарсониера - влизаш - направо по
> коридора е кухнята, наляво е хола - на балкона се
> излиза и от кухнята и от хола. Банята е до
> кухнята.
> Искаме да изнесем от кухнята - мивката на балкона
>
> В момента не мога да направя чертеж...


Ние ползвахме разводката от кухненската мивка за водопровода,като вкопахме тръбите в стената,по диагонал в пода/изсякохме улей със секач/ и излязоха на вратата между кухнята и балкона.Там зазидахме отвора и монтирахме мивката.Сбъркахме,че не пуснахме тръбите по стената,нищо че ще пообиколят повече.Тъй като сме на партера,всички буклуци при спиране на водата се утаяват при нас.Тръбите се запушиха и сега трябва да къртим дюшемето и замазката в бившата кухня.
Успех! smiling smiley
Re: Изнасяне на кухня?!?
15-11-2007 - 18:37:55
то всъщност може само по едната стена - иначе трябва да мине през вратата на кухнята тръбата. Не може ли да се повдигне подът само на едно място или трябва целия под. confused smiley
а иначе ще остъклим балкона както си му е реда с хубава дограма. и отвътре трябва да се поизолира явно.
А вратата на кухнята към балкона с какво можем да я зазидаме? Мъжът ми предлага с тухли итонг confused smiley
Re: Изнасяне на кухня?!?
15-11-2007 - 19:40:34
страхотни сте, един ще прави само водопровода, ама не разбрах защо от гардероба ще взима водата / а канала кой ще прави там май никой не се натиска/
други по стената ще минават ама панела е доста здрав на съседите ще им изпопадат чашите от къртене.
накратко, прави се без проблем но трябва да знаете кого да изберете. както го писах в друг форум днес един "майстор" в магазина научи че има фабрично произведени кранчета за пералня иначе се беше залетел да им купува кран като на село

вече може да ме коментирате
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход