Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Nanopor мазилка

Публикувано от maria_stoilova 
Nanopor мазилка
02-11-2007 - 08:01:08
Търся информация относно новата мазилка на Баумит- Нанопор. Това, което се среща в I-net пространството за нея е супер. Така ли е в действителност? Има ли специфика при поставянето й?
Re: Nanopor мазилка
02-11-2007 - 09:54:50
Няма как да се знае повече, защото този тип технологии специално в Баумит са от съвсем скоро. Нано технологии в мазилките и боите има още една фирма и то не от скоро и това е Капарол с цяла серия CAPAROL CLEAN CONSEPT. Те имат мазилка, която е с класи по-добра, т.е. мазилката на Баумит с нано теххнологии + уникална здравина, осигурена от карбонови нишки вместо титанови пълнители. По информацията, която четох в брошурата им карбона е 20 пъти!!! по-здрав от титана. Аз лично си измазах къщата с цялата им система и съм много доволен. Не съм тествал устойчивостта й на удар още, но наистина е много чиста след 5 месеца.
Re: Nanopor мазилка
02-11-2007 - 10:16:33
asdf123

Ako не те затруднява - колко ти излезе това 4удо с карбонови нишки средно на м2 ?
И става ли и за вътрешна употреба - за коридор например ?

И гугъла не ми даде нищо, би ли дал някакъв линк.

Благодаря
Re: Nanopor мазилка
02-11-2007 - 13:46:21
Най-добре се свържете с централния офис за да ви обяснят за какво става въпрос. До скоро www.caparol.bg беше в ремонт, но мисля, че контактите ги има. Иначе информация за carbon edition има в сайтовете на две от поделенията им:
www.synthesa.at; www.alsecco.de

На мен ми излезе около 10 лева без ДДС грунда и мазилката.
Всичко, което става за навън става и за вътрешно, с някои условности. Обратното не става, т.е. бои за вътрешно приложение да ги полагате отвън.
Re: Nanopor мазилка
02-11-2007 - 15:15:06
asdf123

Ами 4e 12 лв/м2 не е толкова лошо. Май ще по4на да се навивам за тоя продукт.
Още пове4е като гледах силиконовата мазилка на Вебер излиза към 9 лв/м2 а пък с
тези карбонови фибри ще имам спокойствие и за здравината на финиша.

Като 4е ли това ще ми е варианта за 2 етаж на къщата.
Нищо 4е от офиса на Caparol упорито не вдигат телефона, а и сайта им е доста калпав. Никаква информация няма там.
Оба4е намерих с гугъла на английски и вече ми е ясно за какво иде дума.

За 1 етаж от цокъла нагоре съм решил да изкарам с декоративни керамични тухлички. Хем естетично, хем да не се притеснявам че градушки ще ми повредят топлоизолацията.
Сега се ровя в нета за родни производители на такива.
Вносителите отвън искат майка си и баща си, ама аз ще подкрепя родното производство.





Re: Nanopor мазилка
02-11-2007 - 16:55:04
Petar, и аз много харесвам фасадните тухлички за това си закупих такива от"Оптима" - немски. Два месеца не можах да намеря майстори да ги редят. Казваха ми цена 40-60лв., което ми се виждаше скъпо. Накрая се спрях на вариант да плащам само надници. Още не е залепен клинкера навсякъде, а вече надхвърлих и най-високата цена. Но наистина става много хубаво. Така че не гледай само цената. За клинкера е важно да бъдат плочките еднакви, а това много трудно се постига с глината.
Re: Nanopor мазилка
02-11-2007 - 19:01:55
Мария

и аз полу4их оферта от Оптима, ама става въпрос за такива с 52 мм дебелина.
Е много е тежко и дебело това...как ще се захване за топлоизолацията.

Според мен ми са нужни тухли4ки с дебелина 1см, максимум 1.5, то оттам нагоре си е направо зидане, не лепене.
Нещо като това може би ..... www.bens-bricks.com
Re: Nanopor мазилка
02-11-2007 - 20:05:37
"Оптима С" имат и такива с дебелина 1см. Аз такива слагам. Но където има клинкер , мрежата е метална, дюбелите също и т. н.
Re: Nanopor мазилка
05-11-2007 - 10:37:30
Мария, в оригиналната "клинкер" система няма метални мрежи, а специални лепила. Говоря за немските решения. Тези лепила НЕ са на циментова основа, а са полимерни, което не налага допълнителна обработка на фугите между плочките, което пък е сериозно предимство. Т.е. самото лепило става и за фуга, само леко се заглажда със специален инструмент или мокра четка. В противен случай, при използване на лепила на циментова основа фугите трабва да се обработят много внимателно с фугопълнител и то така, че вода по никакъв начин да не достига до лепилото. Нямам идея от Оптима какво препоръчват, но аз се доверявам само на тези, които предлагат пълни системи решения, а не от едно място плочките, от друго лепилата, от трето друг продукт от системата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход