Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

питане за сглобяеми къщи

Публикувано от podvod 
питане за сглобяеми къщи
26-10-2007 - 11:08:28
здравейте,имам малко въпроси относно сглобяемите къщи, дано някой да може да м помогне.Решил съм да си построя сглобяема къща ,но без да ползвам услугите на фирма имам приятел който от години се занимава в чужбина с направата на този вид къщи.Интересува ме следното

какви стъпки трябва да предприема относно документи за разрешително за строеж, проекти и всички видове актове до достигане на акт 16.
Всичко да бъде законно.Мисълтами е че къщата след като я построя искам да я ипотекирам ,защото половината пари кото ще ми трябват ще бъдат от заеми от познати.Дали ще бъде възможно да направя това което съм намислил :crazy:
Re: питане за сглобяеми къщи
26-10-2007 - 12:40:35
Здравейте!
Вижте си личните съобщения.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-26 12:41 от galsteg.
Re: питане за сглобяеми къщи
26-10-2007 - 16:22:18
Здравей!

Проучвахме въпроса отдавна, но доколкото си спомням, този вид строителство не се приема от банките за обезпечаване на кредити - т.е няма да можеш да го ипотекираш. sad smiley
Не знам дали нещо се е променило в тази посока, но те съветвам първо това да провериш, ако не си го направил вече!
Re: питане за сглобяеми къщи
29-10-2007 - 10:09:02
ТБИ кредит отпускат ако къщичката е взета от фирма truebuildhouse, може да се пробваш там само че заема <=7г и не е ясно дали ще ти дадат като ще си я правиш сам.
Спомена се че и Раифайзен при ипотека на земята правила надзора по строежа и нещо си оше там, ма в 1 клон на банката незнаеха за какво става дума.

В 1 форум четох че и bulbank & биохим били навити ма знае ли човек.

Успех и кажи резултата.
inj
Re: питане за сглобяеми къщи
30-10-2007 - 06:42:51
Ама хич не четете какво пита човека. Той парите ще ги има от познати. Като я направи ще я ипотекира, което при изрядни документи, няма проблем никъде.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: питане за сглобяеми къщи
30-10-2007 - 10:00:37
Браво, един човек ме разбра :} :}
Re: питане за сглобяеми къщи
30-10-2007 - 14:34:07
inj Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама хич не четете какво пита човека. Той парите ще
> ги има от познати. Като я направи ще я ипотекира,
> което при изрядни документи, няма проблем никъде.
>
> e-mail:
> inj@inje
> 10;er.net
> ICQ: 46741990


Няма проблем освен, ако решат че парите които ще дадат са 80-90% от земята а не от къщата или заема е за кратък период 5г.
Защото някои от банките смятат че това е краткотраен актив и други подобни. Така че банки които по принцип не отпускат заеми за такъв строеж може да се окажат и нежелаещи за ипотека за реални пари…
Но това си е до преговори все пак.
Re: питане за сглобяеми къщи
30-10-2007 - 14:37:43
Какви документи ще са ти необходими за разрешително за строеж до голяма степен зависи от архитекта на общината. На мен в Костинброд за бунгало 21 квадрата ми искаха всичко дето го пише в ЗУТ. В други общини съм чувал че същия проект се узаконява само с работен проект от фирмата доставчик.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход