Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

въпрос за проект

Публикувано от vesselin21 
въпрос за проект
16-10-2007 - 19:47:48
Здравейте имам въпрос.. когато имаме серия от къщички в един парцел с еднакъв проект,как процедират архитектите...тоест как ще ми сметнат проекта..,на 1 или на всичките? с две думи колко пари ще ми вземат..благодаря!
Re: въпрос за проект
17-10-2007 - 18:47:18
Аз лично бих ти теглил един здрав бой - по-отвратително нещо от еднакви къщи няма. Като се прави комплекс се правят къщи в един стил, а не еднакви.
Затвор, казарма, общежития - това означава проект с еднакви къщи.
Искрено се надявам хората, с идеи като твоите да фалират по най-бързия начинsmiling smiley
Re: въпрос за проект
17-10-2007 - 20:06:17
Един стил значи подобни и тук там променени.....Ноооо.....цената си е за всяка поотдлно.......Защото в главите на някои те са различни.......! Който не вярва....бой....бой......бой......докато спре да мисли!
Re: въпрос за проект
17-10-2007 - 20:29:57
Парцалев за прогнозите за движението на цените на имотите горе долу бяхме на едно мнение. Ама за проектиране ще те посъветвам да не се изказваш, защото не ти е ясна материята. Просто ще се изложиш някъдеsmiling smiley
Ако си купиш 10кг. сирене ще ни направят отстъпка, но в никой случай няма да ит го продадат на цената на 1 килограм. А проект за къща е доста по-сложно от търговия с хранителни продукти. Къщата не е сирене дето можеш да отрежеш 100гр. и пак да си е къща годна за живеене.
Можеш да влезеш в сайтовете на КАБ и КИИП и да видиш какво се плаща при прилагане на типов проект при второ , трето и т.н. използване.
Re: въпрос за проект
18-10-2007 - 02:12:45
4ovek,
ИЗВИНЯВАЙ.....!
Наистина писах без да помисля......! Отговорността си е отговорност !
Re: въпрос за проект
18-10-2007 - 03:08:59
Спомням си как на един познат архитект му бяха поръчали проект за жилищна сграда на 6 етажа. Когато дошло време за разплащане клиента ревнал , че тъй като 2-5 етаж се повтаря то той няма да плаща за квадратурата на повтарящите се типовите етажи. Проекта който получил бил съобразен с това негово желание, като липсвали съответните планове а на чертежите с фасадите пък, пространстовто на типовите етажи било празно запълнено с текст "както етаж 1". Сещате се как е минал през общината този проект. :}
Re: въпрос за проект
18-10-2007 - 10:20:02
Е чак пък да се извинявашsmiling smiley
Re: въпрос за проект
18-10-2007 - 10:23:58
По принцип има някой неправилни неща при определяне на проектантския хонорар и наистина има логика, че сграда с еднакви етажи не може да е на цената на проект с различно разпределение. Обаче логиката е малко по-друга - ако са искали различно разпределение на всеки етаж проектирането е по-скъпоsmiling smiley
Браво на архитекта, който се е сетил да врътне такъв номерsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход