Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гипскартон или мазилка?

Публикувано от V10 TDI 
Гипскартон или мазилка?
26-06-2007 - 00:26:50
Здраейте! Къщата ми е на тухла и се чудя какво да сложа на стените от вътре? Зидана е с четвоки стените са доста прави. Кое е по-добре мазилка и шпакловка или гипскартоон?
Re: Гипскартон или мазилка?
26-06-2007 - 00:30:32
mai nai-dobre e sus var i mramorno bra6no hem ti di6a staqta hem di6a6 i ti apuk mnogo lesno se poddurja ako nqkoe malko zver4e go na6lqpa s nqkoq 6turotiq
Re: Гипскартон или мазилка?
26-06-2007 - 00:44:32
Е такова пък за пръв път чувам! eye popping smiley То как е става гладко като шпакловка или е грубото? И какви пари струва щото зверчето го има ама паре нема?
Re: Гипскартон или мазилка?
26-06-2007 - 09:06:58
Za gipsokarton na lepene spaklowash go i stawa super ako ne iskah da imash izolazija ako iskash naprawi go n akonstrukzija i slo*i wata otw6tre.Njama kakwo da se 4udish wsi4ko sega taka se prawi
teo
Re: Гипскартон или мазилка?
26-06-2007 - 09:09:18
Аз специално предпочетох вътрешно измазване с варов разтвор (като се разбрахме да не се пести и цимент) и в последствие шпакловка, т.е стандарно изпълнение. От вън топлоизолация. Оферираха ми цена 7-8 лева на кв.м.труд (вкл. качване и мъкнене на материала, без значение стени тавани, отвори за прозорци). Като добавя и материала, вероятно цената ще ми се върже на около 10 лева. Ракията и бирата отделно smiling smiley

Re: Гипскартон или мазилка?
26-06-2007 - 09:34:04
dakoni Написал:
-------------------------------------------------------
> mai nai-dobre e sus var i mramorno bra6no hem ti
> di6a staqta hem di6a6 i ti apuk mnogo lesno se
> poddurja ako nqkoe malko zver4e go na6lqpa s nqkoq
> 6turotiq


Виждал съм и ми харесва. Би ли споделил подробности, както за изпълнението, така и за поддръжката. Ако решиш, че спамим темата, може и в нова тема. Дори се изкушавам да пусна тема "Съвременни изпълнения на класически решения в строителството" и да чакам за подобни коментари. smiling smiley
Abu
Re: Гипскартон или мазилка?
26-06-2007 - 13:42:57
Така се прави, ТЕО!
Това, че "всички" слагат гипсокартон вътрешно, не означава, че е по-добро решение. На равна зидария и с външна изолация направо е излишно да се занимаваш с разни конструкции. Ама щом на някого му харесва - не пречи...
Бирата и ракията и аз ги пия отделно.
Re: Гипскартон или мазилка?
26-06-2007 - 13:47:13
Тео, къде ги намираш тия цени....
teo
Re: Гипскартон или мазилка?
26-06-2007 - 17:49:19
Здрасти Стефане !
Ами оферира ги брагадата, която ми строи къщата или по-скоро техния началник. Не знам доколко са добри в мазането, но като цяло в грубия строеж нямаше кой знае какви забележки. Ще видим с мазането, т.е утре ще пиша защото мисля сега да ходя до обекта да видя как мажат.

Re: Гипскартон или мазилка?
26-06-2007 - 19:50:47
мазилката+шпакловката е най-добрия вариянт(за довара става дума).С варта много по-здраво става,запълва фугите между тухлите...Идва на 7-8 лв труда на мазане+шпакловка,но поне става 1 път.
Иначе на нас за труд мазане преди месец ни зеха 3 лв/кв и 3 лв/л.м(за обръщане на прозорци).Искахме ние да си ги обърнем с фибран,така или иначе ще има шпакловка,но тия докато ни нямаше зели,че ги обърнали.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход