Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

помощ- ремонт на иглена къща

Публикувано от владо 
помощ- ремонт на иглена къща
07-09-2007 - 22:54:33
Здравейте, моля за съвет.
Купих къща, която изисква ремонт. Ремонта се състои в поддала основа на ъгъл. Проблемът ми е, че къщата е доста старичка и има дървени греди вместо колони /игли/. Всички ме съветват да сложа лапа, но как да подменя изгнилата "колона" /греда/??? :crazy:
Re: помощ- ремонт на иглена къща
11-09-2007 - 15:30:14
Преди около 10 години приъствах на подобен ремонт на стара къща на село. Къщата бе повдигната с крик, после отляха фундамент в ъгъла и подпряха гредите с две нови от двете страни на ъгъла. И до ден днешен не е мръднала!
Най добре е да я погледне техническо лице, който на място да оцени начина на провеждане на ремонта!
Re: помощ- ремонт на иглена къща
25-09-2007 - 23:04:18
Имах подобен проблем: основите на старата къща са много плитко: 50-60 см. Един ъгъл беше започнал да потъва. Изкопах отстрани ров по-дълбок с 20 см,по дължината на основата - около 1 м, също отвътре в кухнята изкопах подобен ров, но по-къс /просто нямаше начин за по-дълъг/, после изкопах два тунела под основите около 20/20 см,/повече не можеше, да не се срутят камъните/, напъхах дебели винкели и бетонирах всичко. Мисля, че така се получи добра лапа с по-голяма дълбочина и площ. Дано.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход