Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

чамова дограма

Публикувано от erm 
erm
чамова дограма
21-09-2007 - 11:54:23
поставял ли е някои чамова дограма,със стъклопакет,лайсни ...отзиви?
Re: чамова дограма
21-09-2007 - 12:14:38
Много зависи как е обработен материала. Дали е изсушен добре и дали профилите са трнойно слепени или не. Но качествената дървена дограма е 100 пъти по добра от РVС-то и алуминиевата. По уютно е с нея, а и дървото е по-добър изолатор в сравнение с другите материали-РVС и AL.
Re: чамова дограма
21-09-2007 - 20:12:59
Ivich Написал:
-------------------------------------------------------
а и дървото е по-добър изолатор в сравнение с
> другите материали-РVС и AL.

Като материал - да, но като дограма не съм сигурен - трябва да ровя.


Re: чамова дограма
24-09-2007 - 11:02:56
Твое право smiling smiley
но най добре да видиш на място някой дом с дървена дограма и да говориш със собственика.
Re: чамова дограма
24-09-2007 - 21:17:13
И твое право smiling smiley
Виждал съм и наблюдавам често - много близки съседи - мисля, че изпълнител бяха Бр.Градеви.
На една година изглежда чудесно. Хората засега са доволни. Твърдят, че по техните проучвания излязло +15% спрямо PVC на същия изпълнител.

НО: За друго ставаше дума (и пак ме мързи да ровя) - дали дървената дограма е по-добър ИЗОЛАТОР??? Другите критични моменти и ти си ги казал. Ще добавя само повърхностната обработка на дървото - колко ще издържи и ако не - не ми се мисли как се реставрират неотваряеми дограми. sad smiley

За питащия: Мисля, че дограмата, която споменавам НЕ Е чамова, поне в популярните ни представи за чам, но може да е друга иглолистна - мога да попитам. Сигурно и по-шарките може да се познае, но аз не мога. Пипал съм вносна, слепена, необработена за дограми във фирма Моском. Нещо "по-сериозно" ми седеше - ако не се лъжа "лиственица" му викаха.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-24 21:26 от Любо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход