Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изливане на плоча - цени?

Публикувано от danyborisova 
Изливане на плоча - цени?
09-09-2007 - 11:11:33
Здравейте. Предстои ми строеж на двуетажна къща от тези сглобяемите. Теренът, върху който ще се строи е равен. Интересува ме, може ли някой да ми каже колко горе-долу струва изливането на първата плоча?
Имам предвид всичко - както е празен парцела сега, така някой да дойде, да изкопае, там кофраж ли какво се слага не знам ,всичко - до етап направо да се сглобява къщата отгоре. Става въпрос за основа - 65 - 70кв.м.
И още нещо - тръбите за отточните води в плочата ли се вкопават?
Мерси предварителноsmiling smiley
Re: Изливане на плоча - цени?
09-09-2007 - 11:37:23
Питаш сякаш нямаш проект? В проекта нямаш ли квадратури, дълбочина и дебелина на основи и плоча, арматура, изолации, дренаж, ВиК, електро и прочие разводки?? Оттам можеш да си направиш някаква количествена сметка за материалите и като говориш с някоя и друга бригада да придобиеш представа за цената на труда. Като събереш едното и другото и прибавиш поне 20% (по-добре 50%) непредвидени разходи - ето ти цената.
Re: Изливане на плоча - цени?
09-09-2007 - 11:55:59
Ами всъщност нямам проект, защото щяхме да строим къщата на друг парцел, където имаше плоча с проект и всичко каквото е необходимо. Щяхме да използваме нея. Сега обаче ,заради проблеми от съвсем друго естество се наложи да купим нов парцел, където трябва да се излива и то супер бързо, тъй като къщата е готова и чака да бъде сглобена. Та....затова питам......то е ясно, че трябва проект за плочата, но ме интересуваше ориентировъчно някой дали знае колко излиза приблизително да се подготвя психически, че от понеделник сагата започва.smiling smiley
Re: Изливане на плоча - цени?
09-09-2007 - 12:12:26
Е как ще започнеш в понеделник?? Без проект и разрешение за строеж??
inj
Re: Изливане на плоча - цени?
09-09-2007 - 12:12:37
Няма да стане така. Трябва ти проект. Всичко трябва да е сметнато, иначе после ще се чудите защо къщата се напуква и не дай си боже и да падне. Така наизуст си е риск

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: Изливане на плоча - цени?
09-09-2007 - 12:25:15
Неsmiling smiley)От понеделник започва сагата тепърва с изготвяне на проект, ходене до общината за виза и въобще разправията. Нямам предвид, че ще излея аз набързо малко бетонче и готовоsmiling smiley)А и фирмата с къщата никога няма да я сглобят върху някаква измислена плоча.. Те за старата ми искаха всички налични документи, идваха на място да я видят и т.н.
Просто хич не сме си предвидили в разходите всичко по-горе споменато и се опитвам да направя груба сметка на цената (доколкото е възможно, естестсено).А документалната страна на нещата е съвсем друга темаsmiling smiley)
Re: Изливане на плоча - цени?
11-09-2007 - 15:27:24
За съжаление документалната страна изобщо не е друга тема, как да налееш бетонче ей така, това не е като да строиш детска къщичка на пясъчника!
Намерете инженер-конструктор, който да изготви някакъв примерен проект за фундаментна плоча, иначе всичко останало си е риск после да паднат нещата!
В момента ще укрепвам едно такова бунгало (на съсед) който е "излял някаква плоча" и отгоре е построил въпросното бунгало и то около 100 кв.м. Сега плочата се е разпукала като сирене, някой му казал навремето че може едва ли не без арматура....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход