Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топло изолация и мазилка на фасади?

Публикувано от Geto 
Топло изолация и мазилка на фасади?
20-05-2008 - 22:09:25
Здравейте,
Бихте ли казали приблизително на каква цена излиза поагането на топлоизолация и измазването на кв.м. фасада?
Надявам се въпросът ми е разбираем smiling smiley
Re: Топло изолация и мазилка на фасади?
20-05-2008 - 22:25:47
avatar
от 36 до ....
Re: Топло изолация и мазилка на фасади?
20-05-2008 - 22:47:22
Geto

За труд вземат грубо 15-25 лв/м2, според зависи: квадратура, височина -(скеле,алпинисти) , район, използвани материали и т.н.

Оттам нататък са материалите. Бих ти препоръчал линка долу за по-добра ориентация
[www.napravisam.bg]
Re: Топло изолация и мазилка на фасади?
21-05-2008 - 06:13:57
avatar
Материали - около 12 лв. за м2 - Труд два пъти в повече...
Трудно се разбира ,но няма такъв майстор който да обоснове цената си на м2 защо е толкова висока- като изключа алпинистите
1. ЕПС 5см - 4,00 лв
2. лепило - 1,20 лв за м2
3. дюбели за м2 - 1,10 лв/бетон/1,4 за тухла
4. мрежа - 0,80 лв. за м2
5.шпакловка- 2,40 за м2 /добра/
мазилка и грунд - 4,50 лв . за м2/но зависи и от оцветяването/
Това с фибрана и т.н. - са пословици и поговорки и рискувате сериозен конденз ,ако не се изпълни качествено
Оставам насреща за коментар
Почит :]

Чест и почитание
Abu
Re: Топло изолация и мазилка на фасади?
21-05-2008 - 07:01:19
gogol,
до 30-35 лв. ще ги докарам с анализа, ама не знам как да включа най-съществената част - нивелирането. 4-метров мастар и добър нивел отличават добрите от масовите изпълнители. Също и пробивната машина - Спарки е добра, ама като ти трябват 200-300 дупки на час, сдава багажа и после дюбелите не влизат плътно и я се счупят, я се изкривят... Дребни неща са, но помагат да се ориантираш как работят майсторите. За съжаление, чак след като си ги наел.
Re: Топло изолация и мазилка на фасади?
21-05-2008 - 12:57:12
Geto

Можеш да включиш и 10лв/м2 отгоре към сумата ако решиш да сложиш хастарна ВЦ мазилка преди топлоизолацията. Аз вече го направих. По-добре се нивелира после ТИ-та, както спомена Abu, а и разхода на лепило е по-малък отколкото направо на тухлите (не че не може де).

Gоgol

Една прилична дебелина ТИ (7-8см) + ка4ествени лепила и финишна мазилка излиза около 25-30 лева/м2 поне.
12лв/м2 ми се струва нереално и не си заслужава само 5см да се слага като даваш така и така двойно за майстори както казваш. Тя работата 95% същата...
Abu
Re: Топло изолация и мазилка на фасади?
21-05-2008 - 16:37:00
Тя работата с вароциментовата мазилка под топлоизолацията е като с бельото - като ще се убеждаваме, че е нещо излишно, дайте всички да ходим с дънки на голо, че те и гащите излишни по тая логика... Аз лично не виждам проблем, но всъщност по-удобно ми е с гащи.
Re: Топло изолация и мазилка на фасади?
21-05-2008 - 17:59:48
avatar
Привет!
Навярно съм разбран погрешно- предложих само качествени лепила!
Не виждам причина да се слага седмица ЕПС поради факта че се дава при крайно ниски температури и няма смисъл....
Предстои да се уеднаквяват фасадите на сградите и ако сте сложили нещо не дотам еднакво с вашите комшии/а 5см си е рутинно/,ще ви се наложи и по голяма инвестиция за в бъдеще!
Майстори- бог дал - качество почти никакво.....Мастара не оправя калпавата работа впоследствие и за жалост.....Но се успокоявам че сме БГ все пак
чест и почитание

Чест и почитание
Re: Топло изолация и мазилка на фасади?
21-05-2008 - 20:36:00
Гоголе, не съм казал че не може и 12лв/м2 за материали, ама може и 5 пъти по толкоз да идат на м2.
Зависи на какво ше се спреш. Пък и според джоба.....
Re: Топло изолация и мазилка на фасади?
22-05-2008 - 08:06:26
avatar
Средно нормата е 6кг лепило за м2 и 4 кг шпакловка за м2.....
Ако е повече трябва да връчите на строителя "Златният мастар"...... :}
Това според моите изчисления - оттам нататък всичко е възможно
почит

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход