Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за видовете гръцки алуминий !

Публикувано от bgvoice 
Въпрос за видовете гръцки алуминий !
27-07-2007 - 11:27:50
Предварително се извинявам, ако вече такава или подобна тема е била разисквана.
На пазара в момента се предлагат 3-4 вида гръцка ал.дограма - Екзалко, Алвиял и Етем (май имаше и още една...???). Някой има ли представа каква е разликата между тях и коя е за предпочитане - както във варианта "прекъснат термостат", така и за студения профил. Искам да си сложа такава на терасите, а за италинските и немски профили алуминий не са ми по джоба. Та коя от гръцките да избера ??? confused smiley
teo
Re: Въпрос за видовете гръцки алуминий !
27-07-2007 - 16:51:42
Ако алуминий най-добре е с прекъснат термомост ! В противен случай ще береш огромни ядове или най-малкото лятото ще пържиш яйца върху вътрешната страна на дограмата.

Доколкото знам, гърците имат голям опит в този бранш, така че която и фирма да избереш (т.е нейините профили) водещото е термомоста и естетическия облик. За остналото няма да имаш грижа.
Re: Въпрос за видовете гръцки алуминий !
30-07-2007 - 03:08:31
Да допълня че алуминия има по-висока топлопроводимост от желязото и без прекъснат термомост реално е все едно да си остъклиш с винкелна рамка.
Abu
Re: Въпрос за видовете гръцки алуминий !
30-07-2007 - 15:52:10
Къде да проверя дали "алуминия има по-висока топлопроводимост от желязото"?
Re: Въпрос за видовете гръцки алуминий !
30-07-2007 - 21:41:48
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Къде да проверя дали "алуминия има по-висока
> топлопроводимост от желязото"?

Thermal Conductivity of Metals smiling smiley
Abu
Re: Въпрос за топлопроводимост
31-07-2007 - 07:09:48
тенкюверимач!
ставаше дума за един топлообменник (охладител като радиатор на кола, обче голям), та не можах да убедя собственика, че е по-добре да е алуминиев... Ама не знаех, че разликата в топлопроводимостта е в пъти. Да си призная, дори той ме убеди, че с чугунени радиатори по-добре се охлаждала системата - и така я направихме.

ПП Ако може още един страничен въпрос: каква е приблизително разликата между дестилираната вода и антифриза?
Re: Въпрос за видовете гръцки алуминий !
31-07-2007 - 15:50:49
Много благодаря за отговорите. Трябва да остъкля (да махна стария винкел и да донастроя с тухла) с алуминий два балкона, които са под формата на буквата "Г" - краен апартамент сме. А между двата балкона има сега и желязна врата. На единия балкон ще сложа алуминий с прекъснат термостат (там ще се отваря нормално - едностранно - само в средата две платна и още две в краищата ще бъдат статични). На втория балкон нямам възможност да сложа с прекъснат термостат, тъй като ще избера варианта - разминаващи се стъклопакети (4 броя) - имам шкафове, които не ми позволяват нормално отваряне. Та ми обясниха, че при плъзгащи се рамки било по-добре да е студен профил - не знам колко е вярно това ...??? В службата имаме такива плъзгащи се прозорци на две-три стаи - страшно стабилни (правени са преди доста години и вече никой не се сеща къде ) и въпреки, че уплътнителите им са вече само спомен - въобще не духа на колегите и в стаите е много топло и никакъв конденз. Много се съмнявам да са от студен профил. На мен за втория балкон не ми трябва кой знае колко да е топло - по-скоро да не ми навява сняг и боклук и малко да изолира стената на спалнята, която е гръб на балкона.
Ето такива ми ти кахъри ... :g:
Още веднъж - благодаря за мненията - дано имам късмет !!! :ami:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход