Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дострояване на малка къща

Публикувано от pamir 
Дострояване на малка къща
19-07-2007 - 12:54:32
Здравейте,

Имам мъзможност да купя една къща на хубаво място, но е много малка за семейството ни и трябва да се достроява.

Може ли да ми дадете съвет колко ще излезе това дострояване поне като груб строеж, за да реша дали си заслужава да се купи?

Къщата е около 25 кв. м. тухлена с много нисък таван почти до главата ми. Искам да бутна 2 стени и да ги построя наново, за да стане поне 40 кв. м. Съответно ще трябва да направя нов покрив и да повдигна тавана, като на новите стени трябва да има прозорци.

Мерси предварително!
ej
Re: Дострояване на малка къща
19-07-2007 - 21:43:02
Бутай всичко и почни от нула.
Re: Дострояване на малка къща
20-07-2007 - 10:19:24
Здравей ej, мисля че поне две от стените плюс основите и керемидите могат да се изполвзат...
Re: Дострояване на малка къща
20-07-2007 - 10:21:57
Не се излагай - как ще ползваш стени. А основите? 25 квадрата не е къща, а барака за дърва. Направи си проект и сам ще видиш че къщата ще излезе поне 150 квадрата РЗП. Какво да ползваш от 25 квадрата барака която не носи нищо, със съмнителни основи??
Евентуално малко материали, но се съмнявам че майсторите ще искат да се занимават с тях. Майсторите са ти проблема, не материала.
Re: Дострояване на малка къща
20-07-2007 - 18:01:56
При мен проблема е същия,с тази разлика,че е 65 м2.Не ми се ще да я бутам,а само основно да се ремонтира.Намира се на мед.академия и евентуално ще се бутне,когато реша да строя.Затова ,за сега ми трябват майстори за да я стегнат само.Ако някой може да помогне с качествени хора ,моля ,да пише.Не бързам с изпълнението.
Благодаря предварително!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход