Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

итонг

Публикувано от anushka_k 
итонг
06-07-2007 - 15:59:31
Здравейте!
Преди 4 месеца подписах договор за продажба на изплащане на апартамент от 4 етажна сграда . При подписване на договора платих почти цялата сума. Към онзи момент строежа все още не беше започнал. Започнаха строежа по план, но за моя неприятна изненада строят с Итонг. Според договора трябваще да строят с тухли. Когато говорих със собственика той ми каза, че щом искам тухла, моя апартамент ще бъде построен с тухли.Доколко това е възможно технологично и няма ли да се влоши качеството на целия строеж? Тук във форума чета за за съсъхване и слягане на Итонга с години.
Re: итонг
06-07-2007 - 21:20:17
Какво да ти кажа,аз лично съм против Ютонга,чисто и просто доста нестабилно ми изглежда,то като чукнеш стената и бие на кухо.И със шпакловка пак си бие на кухо.
Re: итонг
07-07-2007 - 11:08:55
Насадените стени с итонг се пукат страшно много .
Re: итонг
10-07-2007 - 14:26:55
Итонга е тухла, но не е керамична. Отговаря на определени технически изисквания за якост и не виждам смисъл да се притеснявате. Прави се от вар, цимент и пясък. Все едно е варо-циментова мазилка с мехурчета въздух за да е по-лек.

Re: итонг
10-07-2007 - 14:43:51
[www.xella.bg]
Стандартния Итонг е все едно бетон с клас В 2,5 - и не виждам смисъл да се притесняа човек от здравината му.
Друг е въпросът дали ви харесва или не - всеки си има право да си харесва нещо.
Re: итонг
10-07-2007 - 14:48:11
Ако успееш да го обясниш научно ще ти бъда много благодарен. Т.е. задачата е да докажеш, че зидария от тухла с хоросан има по-големи якости на опън от зидария с газобетон с теракол.
Не се бъзикам - много е разпространено мнението, което защитаваш, което ме кара да строя с тухла, пък с Итонг се получават по прави стени и според мен по-здрави.
Re: итонг
10-07-2007 - 14:55:59
Ама това не е въпрос на харесване. Това да не е рокля? Какви са качествата на итонга в сравнение с керамиката - т'ва кажете на момичето. Няколко показателя сравнени. Примерно, шумоизолация. Има ли итонга такава? Има - дръжки. И т.н.
Re: итонг
10-07-2007 - 15:11:37
Тухлата също не е шумоизолация, ако ще говорим за шумоизолации.
Re: итонг
10-07-2007 - 19:50:59
Такъв кориоз не бях срещал - имам 2 насадени преградни стени зидани с итонг 7,5 см върху пода който е от терикот , та случайно се опирам по стената и тя се люлее - отцепена беше 2-3 милиметра от пода . Попълних цепнатината със силикон поне да обира вибрациите , и много други диагонални пукнатини има само на стена 3 на 4 при това с пояс армиран .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход