Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

договори с работници наети по стопански начин??????

Публикувано от mir4one 
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
23-06-2008 - 11:25:35
май , малко се отклонихте от темата. та аз съм на същия зор със договора.
Искам да сключа договор с моята бригада / 3 човека./ защото им дадох вече повече от половината пари а и половината работа не е завършена.
Знам че малко непрофесионално ми е питането , ама съм напът да им бия шута.
Мога ли да сключа договор за свършена работа с тях /нотариално зеверен/, защото ми предстоят и други етапи в строителството / покрив, довършителни работи/.
Какво представлява такъв договор , когато се сключва с бригада.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
23-06-2008 - 12:36:44
avatar
Загазил си, друже. Значи е дошло времето, когато евтиното е започнало да става по-скъпо и още по-скъпо... По принцип искай договор от тях и договаряйте върху дадения текст клаузите. Ако ти почнеш да го съчиняваш тепърва .... И най-важното - ако оставиш у тях впечатлението, че ще ги гониш , в момента в който им поискаш договор няма да ги видиш. Със сигурност...
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-06-2008 - 10:13:44
Повечето бригади нямат фирми , защото не желаят да работят по ясни правила.
Има голяма вероятност да откажат да подпишат договор.
Следващия път като намирате изпълнител за някакъв вид работа му представете договор. И работете не с този, дето е дал най-ниска оферта, а с този, който подпише договор. Следващи пъти ще има, защото предстоят много довършителни работи.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-06-2008 - 10:44:04
Какво значи това евтиното излиза скъпо. Да продължавам да им давам още и да ме работят както си искат като имахме уговорка за една цена , а аз до момента съм дал 80 % от парите. а те са на етап кофраж на плоча и то до половината.
Кажи ми кой ще спечели и кой ще загуби , в този слуай. Като за момента са ме завлякли с близо 1000 лв. , но пък, ще се разделя с тях и няма да ми направят покрива , които хич не е малък. Тяхното си е чисто изнудване. confused smiley
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-06-2008 - 10:53:22
avatar
bubolin Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво значи това евтиното излиза скъпо. Да
> продължавам да им давам още и да ме работят както
> си искат като имахме уговорка за една цена , а аз
> до момента съм дал 80 % от парите. а те са на етап
> кофраж на плоча и то до половината.
> Кажи ми кой ще спечели и кой ще загуби , в този
> слуай. Като за момента са ме завлякли с близо 1000
> лв. , но пък, ще се разделя с тях и няма да ми
> направят покрива , които хич не е малък. Тяхното
> си е чисто изнудване.


Значи, че ако си беше наел фирма и подписал договор, вероятно нямаше да се стигне дотам, ама нали всеки почва с това "за да ми е по-евтино - майстори по стопански начин" сетне се стига до такива постове във форума. Парите са си Ваши, не мои, но ме е яд да си ги пилеете по такъв начин и да затвърждавате мисленето на такива "майстори", а Вие в крайна сметка не получавате услугата, която сте искали....
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-06-2008 - 16:09:44
Буболине, ситуацията е неприятна, но подводни камани се намират навсякъде, 100% гаранция няма никъде!
Горе главата и си опичай работата!

Успех,
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-06-2008 - 16:13:03
Благодарности на всички от форума. Вие сте страхотни, ако ги изгоня тия вампири , ще им напиша имената да ги знаят всички тука.
Abu
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-06-2008 - 16:28:47
А как стана така, че си им платил 80% за половината работа? Да не плащаш авансово? 1000 лв. няма да те фалират, ама си опичай акъла - авансово само за материали, а за труд - след свършена (и приета) работа. Тук договорът е гаранция и за двете страни, не само за теб, но ако ти си откриваем или поне знаят къде ти е къщата, дори и регистрирани фирми в много случаи са абсолютно неоткриваеми. Регистрират се на адрес, където са били под наем преди десет години и върви ги търси после... Ако имаш имена и ЕГН-та, можеш да им спретнеш и ти някоя гадост - като обвинение в кражба и т.н. Ако са те ядосали достатъчно имам предвид... Ама не разчитай да ги погне някой за измама или за неизпълнение на договор.
Re: договори с работници наети по стопански начин??????
24-06-2008 - 16:38:35
avatar
bubolin Написал:
-------------------------------------------------------
> ... ако ги изгоня тия вампири , ще им
> напиша имената да ги знаят всички тука.

Няма смисъл - те и без това са си безименни....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход