Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Монтиране на интериорна врата

Публикувано от diana25 
Монтиране на интериорна врата
28-05-2007 - 21:29:28
Предстои ми къртене на старите врати и монтиране на нови. Новите са от най-популярния в момента модел от MDF. Моля за съвет: трябва ли отворът на вратата предварително да е измазан, завършен и тогава да се монтира новата каса или се препоръчва върху разкъртените тухли да се монтира касата и след това да се направи измазването ("обръщане" около отвора). Благодаря !
Диана
Re: Монтиране на интериорна врата
29-05-2007 - 10:25:52
Става и едното и другото. Но все ми се струва, че предвид майсторята е по- добре да обърнат след като се монтира, ако се притесняваш, че ще оплескат вратата няма грижа - тя се облепя.
Освен това винаги вратата се фиксира с монтажна пяна, вярно тя се крие с первазите, но може някъде да не е добре и да е нужно да се коригира.
НО, ПАК КАЗВАМ, СТАВА и на обърната стена, ако е добре взета мярката и е добър майсторът, може да го направи.
Успех!
Re: Монтиране на интериорна врата
10-06-2007 - 03:35:38
Здравейте. Ако наистина Ви предстои смяна на врати, обърнете се към нас, ще Ви помогнем професионално с монтажа на новите Ви врати. Посетете ни на www.prolexter.com
Re: Монтиране на интериорна врата
11-06-2007 - 15:35:43
Благодаря www.prolexter.com. Интернет-страницата Ви е хубава. Предложението Ви за монтаж на вратите е само реклама - Вие нямате представителство в града, в който живея. Разбира се тук също предлагат монтиране на врати "на всяка крачка". Мъжът ми ще си ги монтира сам, с монтажа и регулирането той ще се справи - това го умее. Въпросът ми се отнасяше до технологичната последователност на строителните (ремонтните) процеси: дали първо да завършим всички "мръсни" процеси: обръщане, боядисване, подови настилки и след това да монтираме, за да не нацапаме, надраскаме, олющим тънкото декоративно фолио, което покрива каса от рехаво като вафла ПДЧ и картонени первази - MDF. Така ни се пада, като къртим стари врати и прозорци от хубаво, здраво, масивно дърво и на тяхно място монтираме пластмаса и картон :crazy: . С оправданието: дограмата не уплътнява, бравите са разбити, за присаждане на нови няма здраво място, ще стои като "кърпено" и т.н. Обаче като започнахме да къртим касите и като видях, какви яки здрави дебели дъски трошим и изхвърляме на боклука, направо ми се дорева. (жилището е от Сталинско време - хич не са пестили материала).
Re: Монтиране на интериорна врата
19-06-2007 - 20:56:52
Здравей Диана 25,

Вратите се монтират последно, след всичко друго. Най-много боята да я оставиш за накрая, че да ти запълнят всички дупки от неправи стени. Т. е. трябва да сте свършили с целия ремонт, подове вкл. и задължително, защото те определят нивата и на вратите. А колкото до вратите на Пролекстер, то наистина са добри, аз ходих и на място да ги видях, че мен и ме е подгонила тая лудост. Поне са плътни и тежки и не са като всички, дето ги правят в гаражи и дето казваш махаме старите, за да слагаме боклуци. Поне не купувайте кухи. трябва да са или тежки тип сандвич, или класическите от шпервани плоскости. Дерзайте.
Re: Монтиране на интериорна врата
19-06-2007 - 21:00:24
Извинявай, не ти отговорих на основното. Измажете перфекто отворите, така и на мъжа ти ще му е много по лесно. И по-малко пяна, че е такъв резил, всичко го оставят майсторите на вили и могили, па после с пяната го оправят.
Re: Монтиране на интериорна врата
20-06-2007 - 00:36:31
Здравейте Диана.

Радваме се че Ви харесва нашия сайт. Това което имахме предвид, е че нашите монтажни групи монтират вратите на Sanrafael по цялата страна, очевидно не сме разбрали че вече имате купени вратите. Във всеки случай, това което пише Дони е абсолютни вярно - отворите за новите врати трябва да са напълно оформени (обърнати) с гипс и подовете да са завършени, ако при къртенето на старите врати сте намерили под касата на вратата така наречената черна каса, би трябвало да я запазите, така почти се избягва ползването на монтажна пяна, която след няколко години остарява и се отлепя. Ако все пак ще ползвате пяна, нашия съвет е преди полагането на същата, задължително с пулверизатор с вода да се елиминират прахта и всички остатъци от стената.
Успех! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход