Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

Публикувано от gagauz 
Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!
16-06-2007 - 13:12:19
Днес ми се случи нещо много странно.лошото е че от тази случка ми се появи теч на свръзката на тръбата с водомера.
Та с няколко думи-днес като пуснах студената вода(със смесител съм) вместо студена потече вряля вода.Не съм с ТЕЦ,а с бойлер.Как е въсможно това???
От врялата вода не знам защо но се появи тоя теч на гайката с която се хваща тръбата към водомера и сега тече.Лошото е че водомера е в една дупка всрян и сега ще ми е трудно да затегна гайката.
Както и да е,някой знае ли защо се получи така-от къде дойде тая вряла вода в системата за студена? Искам да не се повтори вече,защото може да не съм си вкъщи и да станат проблеми.Бях пуснал бойлера преди това,но го изгасих,а и температурата не беше станала такава че водата да е вряла(в бойлера).
Възможно ли е някой от комшиите да е направил някаква глупост и да е обърнал системата???
Моял помагайте,че днес останах като изумен-на където и да завъртя смесителя все гореща вода течеше,сега с еоправи,ама де да знам дали пак няма да стане същото?
Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!
16-06-2007 - 14:30:48
Някой комшия има проблем с релето на терморегулатора, не му изключва, има и проблем с защитния възвратен клапан който вместо да избие врялата вода за да предоврати детонацията , връща врялата вода през неговия водомер в основния студен щтранг и при теб постъпва през водомера за студена вода който не извържа на тази температура. Късмет имате че не е държал възвратния клапан иначе детонацията е ужасна. Обходи всички свои комшии и установете проблемния бойлер.
Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!
16-06-2007 - 15:36:07
Иване,
Защо ми се струва, че подобна повреда и при него може да доведе до същото? Освен ако не разчитаме на това, че "неговата не е била чак вряла".
При подобен случай опитайте да прецените кой тръби с какво температура са. Ако централния щранг е най- топъл версията на Иван е най-реалистична. Ако обаче Вашата тръба за студена към бойлера е най-топла, съсредоточете се на Вашия бойлер. В този случай ако пуснете топлата, въпросната входяща ще изстине. Ако не пак - Иван.
Хубаво е че не е гръмнало. Старите тоталитарни бойлери стават като бомби. Новите обикновено не са толкова здрави и протичат преди това.
Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!
16-06-2007 - 19:09:31
Точно така е както казва Иван Иванов.Някой комшия има проблем с боилера.Най
вероятно е някой от долните етажи, но не е лошо да провериш и твоя бойлер.
Преди няколко години в Стара Загора гръмна един бойлер,по чудо нямаше жертви.
В последствие се оказа,че месеци преди инцидента горещата вода е стигала чак
до 8-я етаж(бойлера е гръмнал на втория).Така че ако не вземете мерки без да искам да ви плаша много е вероятно и при вас да се случи същото.
Успех!
Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!
16-06-2007 - 20:06:22
Ами няма логика да е при мен проблема,най-малкото щеше да свърши топлата вода в моя бойлер,а тя си е непокатната!
Така че предполагам че проблема е в някой от комшиите,но в кой?
Аз съм на първия етаж,над мен не живее никой,остава да е някой от още по високите етажи,ама знам ли.
Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!
16-06-2007 - 21:20:18
А дали ви е спирала днеска водата в блока?
Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!
16-06-2007 - 21:54:36
Ако е при теб проблема трябва бойлерът ти да не изключва.Има ли някакви индикации,че продължава да работи?Предупреди комшиите да следят за подобен проблем, за да проследите веригата
към горните етажи.Според мен когато се случи отново тръгни към горните етажи и
по ред разпитвай как е ситуацията при тях. Все нещо ще откриете.
Ако откриеш нещо пиши!
Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!
18-06-2007 - 12:46:26
gagauz Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами няма логика да е при мен проблема,най-малкото
> щеше да свърши топлата вода в моя бойлер,а тя си е
> непокатната!
> Така че предполагам че проблема е в някой от
> комшиите,но в кой?
> Аз съм на първия етаж,над мен не живее
> никой,остава да е някой от още по високите
> етажи,ама знам ли.

Тук поначало логиката е малко "сбъркана" - но какви ли не работи стават.
По логиката всеки един бойлер може да нагнетява обратно гореща вода само докато топлинното разширение преодолява налягането на студената вода - до изравняване!!!
По тази логика кой знае колко не може да "тече".
Я провери някъде дали не са провили ремонти - да не са объркали нещо, особено ако бойлерите са като добавка към ТЕЦ по време на профилактиката - наличен е общ топъл щранг.

Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!
18-06-2007 - 15:59:16
Aми как да ви кажа, това не са мои разсъждения за евентуалната повреда, просто при мен се случи същото и ме спаси че когато купувах водомер нямаше за студена вода а купих за топла и на всички комшии се скапаха водомерите за студена вода. Ситуацията беше при мен че когато пуснах студената вода тръгна пара и след това вряля вода и щранга за студената си беше направо все едно към тец е вързан. Айде успех !!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход