Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разрешително за строеж ?

Публикувано от didaf 
Разрешително за строеж ?
18-05-2007 - 17:23:57
Здравейте, купихме парцел от 600 кв.м. и искаме да си построим къщичка. Много не ми е ясно и питам. Жената от която го купихме каза че във цената влиза и разрешително за строеж. Какво представлява това като документ ? Имам скица за парцела. Това разрешително тя ли трябва да го даде или като прехвърля всичко / Вик, данъци, ток и т.н / на мое име ? Вчера ходих в данъчното и си открих партидата на мое име вече. Тя каза че е искала да строи и е извадила разрешително за строеж, мисълта ми е, как това разрешително да мине на мое име ? Къде да ида ?
Re: Разрешително за строеж ?
18-05-2007 - 17:38:30
Това разрешително обаче е за точно определен проект. Вие видяхте ли проекта, като ви го продават. Може изобщо да не ви харесва и да не ви трябва. А за прехвърляне на ваше име мисля, че не е проблем. Как става точно незнам, но в техническата служба на общината знаят. А разрешението не е безсрочно. Трябва до една година от издаването му да откриете строителна плошадка и до 5 год. да завършите грубия строеж, включително покрива и да ви се завери кота било. Първо вижте проекта дали ви харесва. По време на строителството имате право на малки промени определени от закона като "несъществени". Това са например преградни зидове, но в никой случай конструкция или преразпределение. Иначе наново проект - преработка по чл.154, наново одобряване и т.н. Успех.
Re: Разрешително за строеж ?
18-05-2007 - 21:04:07
Повичето продавачи казват "разрешително за строеж" на разрешението за изработка на ПУП. Което всеки срещу около 10-15лв всеки може да си извади. Така че не е кой знае каквo.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-05-19 15:56 от mnaumov.
inj
Re: Разрешително за строеж ?
18-05-2007 - 21:33:50
И се казва по принцип - Допускане до ПУП.
Re: Разрешително за строеж ?
19-05-2007 - 14:19:00
Ако това има предвид питащия, то това допускане до градоустройствена процедура има давност 6 месеца и може да е изтекло. Но и не е екстра както казахте.
Re: Разрешително за строеж ?
21-05-2007 - 17:35:49
stoma, извинявай, би ли пояснил, че не ми се рови в ЗУТ - казваш, че не е проблем за преградни стени, но да не е конструкция или преразпределение. Нали преградните стени правят разпределението, ако не иззидам една стена не правя ли преразпределение? Или се има предвид да не направя баня на мястото на одобрената по проекта кухня, така ли?
Re: Разрешително за строеж ?
21-05-2007 - 18:07:05
В смисъл помещението е било гараж и става спалня, било е килер, а става кухня. Ако жилищни помещения стават пак жилищни, но им се променя размера - някакви преграждания или обединявания, то това са несъществени промени, ако се променя предназначението им - съществени промени ( чл.154, ал.2 ) Дори промяната на общи инсталации и уредби е съществена промяна. За къщи обаче не е толкова строго.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход