Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ремонт на покрив

Публикувано от dimkam 
Ремонт на покрив
21-05-2007 - 11:24:18
Здравейте,

живея в кооперация строена преди 10 -12 години, в ателие на последния етаж. Покрива е скатов, гредоред и е покрит с керемиди. От година тече при всеки дъжд и не можем да се разберем със съседите, кога да се ремонтира. Затова ме интересува има ли начин часта от покрива над мен да се отдели, и да се ремонтира основно като керемидите (Стралджа) се сменят с битумни.
Re: Ремонт на покрив
21-05-2007 - 11:49:31
Принципно няма невъзможни неща, най-добре ще ви каже майсторът на място, но защо ще минавате на битумни, ако има счупени керемиди биха могли да се направят да се сложи едно подпокривно фолио под тях и да си живеете на сухо. Битумните са с малко по-друга технолигия, а и нивата може да ви се разминат, ще се наложат улами и пр. Нека го види майстор.
Принципните предимства на битума не са повече от недостатъците за нашия климат. Друг е въпросът изпълнението какво е на керемидения покрив, ако гредите са слаби и се огъват, битума е решение, той е в пъти по-лек. Квадрат керамика излиза 50 кг а 20 квадрата са тон.., тежко е и трябва да е сметнато с носещата конструкция. Иначе поддава и като се изкривят керемидите става потоп...
Re: Ремонт на покрив
21-05-2007 - 17:07:07
Благодариа за отговора ви, а имате ли идея за фирма, която би се заела с такъв ремонт. Заради естеството на покрива, достъпа до него е труден и основен ремонт най-вероятно ще изисква скеле (сградата е на 4 етажа).
Re: Ремонт на покрив
21-05-2007 - 17:17:10
Не, но това което ми идва наум е, че Брамак ако се не лъжа на сайта си имат списък на фирмите подизпълнители, които са минали курс при тях за полагане на системата им, тоест занимават се с покриви, погледнете там, а и може да им се обадите , на сайта има телефоните на Брамак. Проблемът е , че сега е сезонът... Но покривът е сериозно нещо, не се доверявайте на дилетанти и самозвани майстори...

сайт на Брамак
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход