Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гипскартон без арматура

Публикувано от bobi_pan 
Гипскартон без арматура
14-05-2007 - 22:50:52
Налага ми се да залепя лист гипскартон за тухлена стена , тъй като ширината на касата на вратата не позволява поставянето на профили . става въпрос за 2 кв.м. и на никои майстор не му се занимава.Моля ви, кажете ми как да си го залепя сам.В какво се състои принципа на т.нар. "лепене с топки" ? С гипс ли се лепи или с теракол?Благодаря
Re: Гипскартон без арматура
15-05-2007 - 08:51:08
Аз правих това упражнение weekend'а

Значи процедурата е следната:

1. Подготвяш стената, на която ще лепиш- ако е шпаклована и боядисана с латекс сваляш 10-на кръга от шпакловката до тухлата. Разполагаш ги шахматно, и наблягаш на долния и горния край на стената.

2. грундираш площа за да подготвиш стената за лепилото с C200 грундов разтвор

3. лепилото се продава в всички складове - perlfix

4. изрязваш и подготвяш гипсокартона, като внимаваш за нивелацията и фугите от страни и от горе (към пода предполагам, че ще имаш перваз и там не е важно)

5. Забъркваш лепилото и поставяш по всички подготвени петна на стената съответното количество (внимаваш да на развалиш бъдещите отвеси и да не ти промени ъгъла към останалите стени)

6. веднага, след като си нанесъл лепилото по стената (ако стената е подготвена изцяло за лепене е препоръчително да нанесеш лепилото по гипсокартона а не по петната на стената) нагласяш листа на мястото му и внимателно причукваш за да се получи нивелацията. Проверяваш с дълъг мастар и нивелир вертикалите и двата диагонала и застопоряваш с клинове в долния край. Лепилото хваща бързо и след 20-30 мин. ще е залепило листа

6. :}
Re: Гипскартон без арматура
16-05-2007 - 17:31:17
Благодаря за инфото . Получи се перфектно...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход