Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молба за съвет

Публикувано от yassen23 
Молба за съвет
26-03-2007 - 13:21:21
Здравейте имам нужда от съвет .
Значи ситуацията е следната - имам закупено жилище в новострояща се сграда - примерно месец Август ще са направени вътре замазките и шпакловките и ще работят по магазините и стълбищата , за да може края на Ноември да е готов за Акт 15 . За срока съм сигурен . Предлагат ми добри цени , за да ми го довършат вътре . Даже казаха , че след 2-3 месеца смятат да монтират външните врати на апартаментите и след това да ги заключат . Предлагат , ако искам примерно Септември да ми сложат вътре теракот , да го измажат , сложат паркет и т.н. Въпроса ми е удобно ли е това - в смисъл трябва ли примерно след шпакловката да стои стената 2 - 3 месеца или след еди какво си еди какво си или мога да ми направят вътре всичко докато правят отвънка , както и магазините - подчертавам че достъпът до апартамента ще е в някаква степен контролиран от гл. строителен , който ми е познат . По скоро става ли в толкова кратък срок след Акт 14 - след 15 дена да се правят вътрешни работи или е по добре да изчакам Акт 15 и тогава .
Re: Молба за съвет
26-03-2007 - 14:33:14
Това че ти предлагат добри цени - добре, въпросът е дали срещу тези добри цени стои добра работа. Аз есента писах официално писмо на шефа на фирмата поради тази причина - за апартамента на тъст ми и абсолютно всичко бе шпакловано наново и изправено, смениха на два ръба разкривените и изкртени лайсни, дори замазката на едно място изкъртиха и направиха наново, иначе беше ужас.
Като технология според мен няма проблем - не виждам защо трябва да стоят два месеца стените... Е, врати не е добре да слагаш докато не е изсъхнало, но за да дръпне влагата са ти нужни не 2 а поне 4-6 месеца, ако не и повечем още повече, че е обща сграда и ако при тен е направено, долу примеро работят. При тъст ми бяха приключили през септември, през декември влажността на плочата беше 15 процента... Паркетчията мери, та се наложи да слага хидроизолация преди да реди паркет.
По-добре виж как работят и тогава си направи сметка дали те устройва цената, да не правиш двойни работи. Иначе си е супер те да ти направят всичко, не се разправяш а и си носят отговорност... При това ако сега се разберете за цена няма гаранции, че ако решиш да го правиш сам есента цената няма да е по-висока, дори на отделни майстори - , а и кого ще хванеш есента - всеки довършва, не ми се мисли -мъка е да се намерят майстори в активния сезон...
Re: Молба за съвет
26-03-2007 - 14:47:42
Значи за работата - мисля че става , цените са добри доколкото са около средните за София , иначе има малко отстъпка в материалите понеже фирмата държи и склад .Иначе съм на 1 - етаж и ще работят по магазини и може би стълбища по същото време . Иначе за майсторите си прав , това ми е и една от основните идеи . След като за стените няма проблем , надявам се да е същото и за пода , то и аз ще слагам изолация навсякъде освен в баните и мокрото . Мерси за съвета , искренно съм благодарен , а и честно казано от прочетеното дотука във форума се надявах ти да ми отговориш понеже си минал вече подобен етап , макар и на къща . А доколко е голям шанса при нова сграда при улягването да се напукат плочки , шпакловка и зависи ли от майстора .
Re: Молба за съвет
26-03-2007 - 15:13:16
Най-добре да ти отговори някой от строителите във форума, аз съм презрян чувал за изтупване и мога да ти споделя само на базата на опита си, който е безкрайно скромен на фона на техния професионале. Но се боя, че ги нападнаха по друга тема според мен не особено резонно и не зная дали не са зарязали, поне временно. Дано поне 4овек сеобади - той е и модератор, от него можеш да получиш безброй ценни съвети.
Аз не съм минал този етап на къща и май скоро няма да го мина, като гледам как вървят нещата... Далеч съм от плочки и вътрешни мазилки, на дневен ред ми са външните, и инсталациите след тях замазките.
Пак от опит - съветвам те да искаш да си направят труда да вкопаят сифона на баните (ако изобщо ще слагаш, примерно в Германия няма) иначе като поснат и замазката банята ти става с праг. Трудно е да няма изобщо, но поне да не е голям. Освен това - хидроизолирай мокрото и банята, ще се предпазих от бъдещи проблеми. Има куп не особено скъпи и качествени материали за тази цел, мажат се. И особено контролирай как връзват сифоните снадрите на канализационните тръби - от сифона и мивката - често не позват скъпите, които са с добри уплътнения а карат като едно време - с нагряване, не ги лепят и после излизат проблеми , както и изобщо наклоните на тези тръби.
Успех.
Re: Молба за съвет
26-03-2007 - 15:31:30
Мерси за помощта , еми ще следя няма как .
Re: Молба за съвет
27-03-2007 - 07:42:24
Не знам дали е много удачно строителите да направят всички довършителни работи преди да сте взели акт 15.Добре е преди тези работи да се изпробва ВиК,ел.инсталацията и тръбите които захранват парното евентуално ако има.Работил съм в апартаменти ново строителство където строителя ни увери че е изпробвана Вик и когато решихме да напълним инсталацията на блока се оказа,че на единия щранг тръбата е спукана от замръзване а на другия на последния етаж въобще не беше затапена.Но все пак ако решите да направите довършителните работи ходете от време на време да контролирата нещата.Примерно можете да почнете от тръбата на мръсната вода в банята.Тя трябва да е на 55см от пода,но обикновено като се направи замазката в банята това не се преценява и тя пада по ниско и после по трудно можете да сложите сифон на мивката.А паркета е хубаво да го сложите когато апартамента изсъхне хубаво.Обикновено този който слага паркета идва и мери дали има още влага.Пожелавам ви успех и дано всичка да излезе благополучно за вас.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход