Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Итонг в баня? Преустройване...

Публикувано от Chilio 
Итонг в баня? Преустройване...
22-03-2007 - 16:59:54
Значи имам една баня 3 м2, която искам да преградя наполовина за да обособя душ-пространството с плъзгаща врата... Идеята е да не къртя всичките стени, защото плочките стават, ще се прави само долу пода, защото досега е било с вана и мозайка... Освен това целта е ремонта да е много бърз за да изненадам родителите си докато са на екскурзия...
Значи проверих в мазето и имам предостатъчно останали от плочките (два десена мешано са, от единия имам 34, от другия 53 бройки)... Така че като покъртя тук там за да преместя тръбите ще мога да го оправя без да свалям целите стени... За да има мивка в едната половина и душ в другата, вместо досегашната батерия в средата над ваната. От тия плочки мисля да дооформя и стеничка около плъзгащата врата... И тук стигам до главния въпрос - от какво може да направя такава стеничка (предполагам става дума за 20-30 сантиметра от стената до рамката на плъзгащата (трисекционна) врата. Заради бързите срокове, в които искам да го направя, си мисля дали мога да я иззидам от итонг, и после като го шпакловам отгоре и налепя плочките, дали няма все пак от влагата да се повреди? Естествено ще го захвана към стената с цимент+някое и друго желязо...
Под самата плъзгаща врата ще трябва да направя малка циментова стеничка - прагче, което да разделя двете пространства... и от двете страни ще има сифони, които лесно ще вградя във вдълбаното в момента пространство под ваната. А при запълването на това пространство и нивелирането, трябва ли да слагам и някаква хидроизолация, или теракота който лепя отгоре и фугите ще уплътняват достатъчно?
Въобще какво мислите за идеите ми и имате ли някакви съвети... както и ако смятате, че човек който вече е лепил плочки малко (аматьорски но се получи и за разлика от коридора където ги лепи майстор и се рахлопаха, моите стоят) би могъл да се справи с такава задача за 3-4 дни... Ако не, можете ли да ми препоръчате майстор, който да може експедитивно (в първите дни на юни) да го направи?
Re: Итонг в баня? Преустройване...
22-03-2007 - 22:21:02
Всъщност разровяйки се в нета стигнах до извода, че такава стеничка до плъзгащата врата не е необходима, тъй като има фирми, които правят врати по точен размер и ще е по-лесно тя да стига от стена до стена... В такъв случай въпроса за итонга отпада smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-03-22 22:30 от Chilio.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход