Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Още едни ентусиасти започнаха!

Публикувано от Илиев 
Още едни ентусиасти започнаха!
19-03-2007 - 19:23:11
Макар, че ние сме повече от читателите, а не от писателите не можах да се въздържа да не се похваля. Почнахме вчера, направихме изкопа, а днес наляха подложения бетон. Строим двуфамилна къща с кумовете и засега вървят добре нещата, защото се сменяме с кума. Строим с бригада и ни чака доста тичане, но хубавото не става лесно. Пожелавам на всички успех и скоро новодомци!
Ето и първите снимки!
[www.snimka.bg]
ej
Re: Още едни ентусиасти започнаха!
19-03-2007 - 19:34:38
Успех в начинанието и по-малко ядове, че строителството май е доста трудно в БГ sad smiley
bnm
Re: Още едни ентусиасти започнаха!
19-03-2007 - 19:59:39
Успех и от мен!Само гледайте да си останете близки с кумовете!
Re: Още едни ентусиасти започнаха!
20-03-2007 - 07:59:54
Здравей Илиев, аз също съм малко преди първата копка. Като гледам основите са ти ивични. На колко метра копахте и ще слагате ли камък в основите или само бетон? С бригадата как се спазарихте? На мен ми искат за труд от първа плоча до втора включително по 35лв/м2. Къде се намира вашето място? Успех и от мен!!!!!
Re: Още едни ентусиасти започнаха!
20-03-2007 - 09:49:26
Слънце, специално задай въпроса как смятат квадратите и в твоя конкретен случай каква сума ще струва... Че често излиза друга сметката. Нека ти сметнат предварително, да ти кажат сумата и я запишете, да няма после "ама". Че какви ли смешки не са споделяли тук препатили...
Просто като съвет.
ej
Re: Още едни ентусиасти започнаха!
20-03-2007 - 10:42:58
Чудя се защо хората се връзват на думи от рода на 35 лв/кв.м. за груб строеж?! За мен най-чисто е офериране по ЕДИНИЧНА цена за всеки вид СМР по количествена сметка от архитекта и конструктура и заплащане по ДЕЙСТВИТЕЛНО ИЗВЪРШЕНИ СМР. Другото е свързано с десетки подвадни камъни, както каза StefanB, после ще има АМА... то това не е включено в тея 35 лв... и още нещо много важно - всичко това трябва да е в писмен вид и с подписи на двете страни!
Успех!
Re: Още едни ентусиасти започнаха!
20-03-2007 - 10:55:30
Абсолютно правилно, т.нар. Протокол 15 за извършени СМР. Там се описва всичко по позиции с разбивка Материали - количество цена и труд за полагането на тези материали.
Но дали още някой го съставя, по принцип моите ми го правеха, но те къщи строят покрай другите големи обекти и си знаят.
Просто нещата са по-честни. Виждаш че е скъпо, но и виждаш кое защо и как.
А не - това ще струва по 30 лв/квадрата и после - да, ама това се смята по2 или по1.5 ти не знаеш ли....
Затова и писах по-горе - доколкото съм чувал, основите се смятат квадратурата по 1.5 ако се не лъжа, 4овек обясняваше преди време.
Затова - искай сумата впишете я в договор и се подпишете, да не се чудиш. Отделно специааално питай дали ще дължиш друго - например кофража, дървения материал, платна, цимент, бетон , тръби за канализация и полагането им, скална маса, кой ги осигурява - ако те колко ще струва, ако ти - за кога и на какъв етап, какво ще струва полагането и т.н. Щото нещата не се изчерпват само с плочата.
Отделно хидро, топлоизолацията и т.н., разпитай подробно всичко, стъпка по стъпка.
Успех.
Re: Още едни ентусиасти започнаха!
20-03-2007 - 11:57:38
Здравейте отново, материалите ги осигуравам аз, като до момента имам тухлите арматурата, кофража, бетона съм се договорила с един бетонов възел /познат/, багера за основите също е от мен, извозването на пръста също. В момента ми правят разбивка на труда в писмен вид, така че чакам да видя какво ще включва това 35лв/м2. На думи ми се стори много евтино, но ще видим. Междо другото незнам как са по софия цените, аз ще строя около Бургас. Тук няколко бригади ми предлагат такива цени като най ниската оферта ми дадоха за 25лв/м2 но това ми се видя абсурдно, а най високата беше 40лв/м2. Незнам дали изобщо са реални тези цени. Говорим само за зидария и кофраж, арматурата отдерлно ще се договаря. Напълно е възможно да ме мятат на върбата. confused smiley
Re: Още едни ентусиасти започнаха!
20-03-2007 - 12:01:16
Още нещо се сетих, дадох проекта на две фирми. Едната ми направи оферта за един етаж с покрив, като само малка част от материалите са от тях плюс бетона за всичко. Груб строеж на 89м2 ми искат 42000лв. Друга фирма само за труда без материалите иска 12000лв. И при двете имам КСС с разбивки за всяка работа. Вие ми кажете как ви се струва.
Re: Още едни ентусиасти започнаха!
20-03-2007 - 12:18:04
Е, не , чакай сега, не знам кой може да ти оцени така нещата, трябва да се види проекта, 89 кв. добре, но как, какво, на каква кота корниз и било, с какво - дърво, бетон, тухли, итонг, на колко се фундира, има ли дренажи, какво е груб строеж, от какво е покрива, включва ли се в грубия строеж според фирмата, какъв е (щото според формата му може да е 80 може да е 180 квадрата и т.н. Това звучи като дограма 200 лв/квадрат....
Разбираш ли какво искам да ти кажа - не е сериозно да искаш от който и да е да оцени нещо, ако няма изходни данни...
Най-лесно - намери си инженер-надзорник и огледайте нещата според количествено-стойностната сметка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход