Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фотоволтови колектори???

Публикувано от gogo 
Фотоволтови колектори???
21-02-2007 - 12:53:44
Здравейте на всички.Имам един въпрос и ще съм много благодарен на всеки който може да помогне!Наскоро разбрах че във Враца се произвеждат такива колектори но не знам нито името на фирмата нито каквато и да е информация за тях!Моля ако някой знае как и къде да намеря някакъв контакт да ми помогне!Само информативно ще кажа че питах в Гугъл но и там-нищо конкретно!Благодаря на отзовалите се!
Re: Фотоволтови колектори???
21-02-2007 - 13:26:52
Здравейте! Технологиите, основани на монокристален и поликристален силиций, в момента заемат около 90% от фотоелектрическия пазар. Производствените им цени намалявят непрекъснато, а ефективността им се подобрява. За съжаление и двата процеса са с много малка динамика. Например първите индустриално произведени през 1953 г. фотоелементи на основата на кристален силиций имат 6% к.п.д., през 1958 г. имат вече 14%, което не се е променило съществено до наши дни (в момента в лабораторни условия е достигнат максимум от 24,7%, а при серийно производство е с 12-16% к.п.д.). Открих една много интересна статия по въпроса, ако искате ще Ви я изпратя. Силно се съмнявам, че в България има такъв производител. Това са високи технологии, а ние ги унищожихме - Институт по Микроелектроника - София и НПСК-Ботевград. На практика в момента у нас няма разработка и производство на електронни елементи- просто няма техническа възможност. Технологиите ги има, защото все още има останал някои жив специалист. Разговора на тази тема е много дълъг и ще стана отегчителен. Може да има някъде у нас търговци, които да Ви построят такова съоръжение с вносни елементи. Какви ще бъдат - това зависи от много фактори. Така,че първо Ви трябва инженерингова информация - кое е най доброто в момента като цена и качество/основно КПД / Ще поразпитам близките дни,защото и аз се интересувам от тези неща,но все нещо не ми остава време.


Учените от ЦЛ СЕНЕИ в БАН са водещи в областта на преобразуването на слънчевата енергия в България. Техните усилия са насочени в няколко направления:
-получаване и изследване на нови материали,
-разработка на нови технологични процеси за реализация
на високоефективни фотопреобразуватели,
-проектиране на прибори и съоръжения за преобразуване
на слънчевата енергия в електрическа и в топлинна.
Учените от лабораторията участват в демонстрационни и
изследователски проекти с многобройни партньори от България,
Европейския съюз и други страни.

Директор: ст.н.с. д-р Петко Витанов
Тел: (++359) 2 875 40 16, E-mail: vitanov@phys.bas.bg

Не правя реклама на БАН- просто там е истината- там знаят всичко за нищо! Надявам се,че няма да ми се разсърдят!
Re: Фотоволтови колектори???
21-02-2007 - 13:33:22
Благодаря Ви за информация,но интереса ми е по-скоро делови!Имам основания да смятам и да твърдя,че точно във Враца има производител на фотовлтаици!За съжаление обаче отникъде по-конкретна информация!
Re: Фотоволтови колектори???
21-02-2007 - 19:52:49
Колега Гого,
Може би на първо гледане въпросът е терминологичен:
фотоволтаични
На днешна дата в Гугъл над 600 резултата.
Re: Фотоволтови колектори???
21-02-2007 - 22:20:02
Тия лиготии са много скъпи все още у нас не могат даси избият парите никак . Това е един вид начин за правене на пари - тая лиготия върви там където няма конкуренция . Например в сумалия дето няма ток и там някой бял човек даги шашне с това че може да упържи едни яйца на това чудо и куп циганчета да гледат , глупости от няма и къде .
Re: Фотоволтови колектори???
22-02-2007 - 03:25:11
В Япония вече ги ползват доста, но все още не масово. Стоят почти красиво на скатен покрив вместо керемиди.
Re: Фотоволтови колектори???
22-02-2007 - 09:51:35
Колега Любо,някъде в Гугъл видяхте ли нещо за ВЪПРОСНАТА ФАБРИКА в гр.Враца????Въпросът ми беше и все още е за фобрика или цех или нещо си там във Враца,а не за самите фотоволтоични системи!!!!
Re: Фотоволтови колектори???
22-02-2007 - 10:22:25
[www.helioplastsystem.com]

Виж ги тия, пишат, че са производители
Abu
Re: Фотоволтови колектори???
22-02-2007 - 10:34:00
Да не ви подведа, ама преди месец слушах някакви новини, май Евроком и само ми мина през ушите " ...американска фирма... слънчеви инсталации край Варна...отказа се от проект ... 2 млрд долара..." Зацепих чак на двата милиарда и веднага разрових във фокус.нюз, дир и пр. новини - никъде нищо. Може и да има връзка...
Re: Фотоволтови колектори???
22-02-2007 - 13:28:30
Лъжа и измама , проекти мроекти глупости само питай колко струва примерно за 10 киловата мощност инсталация и ще си седнете на ........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход