Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проекти за еднофамилна къща

Публикувано от mmarkov 
Re: проекти за еднофамилна къща
15-12-2011 - 19:13:21
Аз, обаче, напълно те подкрепям в "На Гегъри му дреме на шмайзера дали над къщата му са работили един рейс хора или е същата като тая на Джон през две улици.Ние тук държим да сме уникални.Ама ние по принцип си се водим от житейската максима "На гол тумбак-чифте пищови"...Американците тоя левъл просто са го минали...) , щото На гол тумбак-чифте пищови най ми допада!

интериорни врати
Re: проекти за еднофамилна къща
27-12-2011 - 12:35:56
Това, което не ми хареса в по-голямата част от "типовите" проекти по сайтовете е, че не са съобразени с нашите географски ширини и необходимостта от локално отопление през зимата например. Почти никъде не видях предвидени помещения за котелно и склад за гориво (например пелети). Въобще от гледна точка на складови пространства повечето проекти издишат - тези които са без мазета, нямат нито килери, нито складове... А за една къща според мен това е доста по-важно отколкото за един апартамент...
Re: проекти за еднофамилна къща
29-12-2011 - 00:03:31
През далечната 1990 г. нещата в щатите не бяха розови-
51% от домакинствата използваха за гориво природен газ от тръбопровод,а още 6% използваха такъв в бутилки.
26% използваха електричество под формата на климатици,печки,ел.котли и т.н.
12% използваха други петролни деривати от типа на промишлена нафта,пропан-бутан и т.н.
и едва 4% използваха дърва,въглища,пелети или някакъв възобновяем източник.
1% нямаха нужда от отопление.

Назар във времето,от от 70 до 90-те години,промяната е само в това,че нарастна процентът използващи електричество,за сметка на петролните деривати.Всички останали категории не мръднаха 30 години.

Промяната от тогава е,че газта сега запазва позиции само в отдавна урбанизираните територии.
В извънградските има сериозен ръст на отопляващите се с дърва.С около 10% годишно на база предната година. Варират по щати от 4-5 до 20.От 2005 насам пък навлязоха масово модерните климатици и нещата съвсем се объркаха.

Виждаш,че при тия проценти на тях не им се налага кой знае какво да складират.Складират тия с петролните деривати и складирането се изразява в една цистерна нейде по границите на имота,за да може да се зарежда.
Re: проекти за еднофамилна къща
30-12-2011 - 22:10:08
avatar
Quote
arcoma
Аз, обаче, напълно те подкрепям в "На Гегъри му дреме на шмайзера дали над къщата му са работили един рейс хора или е същата като тая на Джон през две улици.Ние тук държим да сме уникални.Ама ние по принцип си се водим от житейската максима "На гол тумбак-чифте пищови"...Американците тоя левъл просто са го минали...) , щото На гол тумбак-чифте пищови най ми допада!


От снежинките в сайта Ви направо ми се зави свят.smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-30 22:10 от personall.
Re: проекти за еднофамилна къща
03-01-2012 - 11:17:20
Честита Нова Година на Вас и на всички останали!
Ние си харесвахме снижинките на сайта, поставени в първия ден , в който заваля сняг и предназначени за празниците, че какво е Коледа и Нова Година без сняг.
Живи ,здрави и по-добри догодина!

интериорни врати
Re: проекти за еднофамилна къща
04-01-2012 - 01:48:53
avatar
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход