Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проекти за еднофамилна къща

Публикувано от mmarkov 
Re: проекти за еднофамилна къща
28-08-2008 - 10:14:23
Здравейите Форумци,

Ето ви тук има готови проекти с цени [www.ibt.bg]
Re: проекти за еднофамилна къща
17-09-2008 - 10:34:46
Здрасти, Creo!
Разгледах линковете, които даваш и останах много впечатлен.
Изобщо - хареса ми.
Предстои ми изграждане на еднофамилна къща и в момента съм разкъсан
на няколко страни относно това, какъв тип строителство да избера.
Тази система ICF изглежда много примамлива, но никаде няма и намек за финансовата страна на въпроса - както предполагам се досещаш,
тук всеки се интересува от това в крайна сметка колко ще ми излезе като пари.
И още нещо -
1.Как стои въпроса с проектирането, мога ли да си поръчам на фирмата да ми направи проект по моя идея, щото нали се сещаш колко проектанти ще се навият да го направят по една съвсем нова система?
2.Коя фирма може да го построи всичкото това после?
и
3. Цени, цени,цени.....
Благодаря!
Re: проекти за еднофамилна къща
23-09-2008 - 22:39:11
Quote

За съжаление самото естество на строителството като услуга и динамиката в цените на строителните материали не позволява директно посочване на точната цена.

бла бла бла
Големи динамики.....големи услуги.
Ми кажете му най - просто на човека от......до и толкоз
Или дай сега да те зарибим пък....като му дойде времето ще изкараме от 9 кладенеца вода заради динамиката на цените да ти одерем кожата.

Поредната фирма с много недомлъвки

Re: проекти за еднофамилна къща
24-09-2008 - 00:31:34
Попрехвърляйки грубо сайтовете из нета...те повечето в тая категория попадат.
Re: проекти за еднофамилна къща
24-09-2008 - 01:23:07
Да бе, то много трудно да кажат - последната ни къща бе толкоз и толкоз квадрата,на кратко описание и накрая цена на м2/РЗП груб строеж (без довършителните работи,че там големи вариации има наистина)
И долу горе ще се ориентира човека......
Ама що ли да го правят, явно не им е изгодно нещо.
Ти ела в офиса....пък ще видим.
Re: проекти за еднофамилна къща
24-09-2008 - 12:15:54
Не е удачно да сравняваш оня ПАЗАР с нашата кочина, Крео... Извинявай за израза, но именно ако имаме претенции да сме интелигентни хора, следва да можем да посочим ориентир на крайната цена, било то и с уговорка, че се застраховаме срещу динамиката ... Именно в света на интелигентните строители - Европа съм си говорил с колеги банкери, които знаят, че наесен почват къща, която ще бъде построена до еди кога си за еди колко си.
Дано има вече такива фирми у нас и дано Вие сте една от тях, какво по-хубаво. Но като давате крайна цена, следва да я знаете, разбира се, съгласен на 100 процента, че между обект и обект винаги има разлики, както и между проект и проект.
Затова обикновено хората у нас искат колочествена сметка, да могат да си отразяват динамиката на цените.
Прочее тая динамика нещо се забавя напоследък и май ще я видим в обратната посоча, че след кризата в НИ ще дойде и криза на пиацата и складовете.
Що поживеем, ще видим.
Успех!
Re: проекти за еднофамилна къща
24-09-2008 - 12:16:24
pepa bunardjieva Написал:
-------------------------------------------------------
> Идвало ли му е на ум на някой, който иска да си
> построи къща,че би трябвало най-напред да се
> обърне към специалист по фън шуй, тоест,
> специалист, който да определи мястото и
> разположението на бъдещата къща, според влиянието
> на магнитните и др. сили,жизненоважни за бъдещите
> обитатели? Нищо не отбирам от тези неща, търся
> разбирачи.
--------------
Пепа , здравейте
и аз търся спец по ФЪН шуй , предсоят ми важни проекти и предполягам,че помощта му (ти ) ще е неоценима.
Слушал съм че специалистките по Фън ШУЙ правели чудеса стига да не се попадне на занаятчии

Re: проекти за еднофамилна къща
25-09-2008 - 00:19:56
Здравейте peco,

Quote

1.Как стои въпроса с проектирането, мога ли да си поръчам на фирмата да ми направи проект по моя идея, щото нали се сещаш колко проектанти ще се навият да го направят по една съвсем нова система?
Имаме проектант с опит в строителството с Изолационни Кофражни Форми "ПРОКОНСЕПТ", който може да изготви Вашият проект.
Quote

2.Коя фирма може да го построи всичкото това после?

"Грийн Уей Дивелъпмънтс" ООД е строителнта фирма с опит, която препоръчваме. Всички нейни проекти се инспектират от офисът ни във Великобритания, което предполагам ще гарантира качеството на изпълнение.

Quote

3. Цени, цени,цени.....

Има два варианта на изпълнение:
1. Всички строителни работи да се извършват от строителна компания. В този случай,
"Грийн Уей Дивелъпмънтс" ООД строят на цени:
- 350 Евро/кв.м. от кота 0.00 до ключ (стандартни материали).
- 300 Евро/кв.м. от кота 0.00 грубо строителство (включва ПВЦ дограма, ВиК, Ел).
- 400 Евро/кв.м. с основи, грубо строителство (взависимост от денивелацията на терена цената може да се промени)

2. Основите, доставянето на материали и т.н. да се извърши от ваша страна, само за издигането и заливането на стените и плочите да присъства наш сертифициран служител (чиито разходи се поемат от Ваша страна). Поръчвате само изолационните блокове, а останалите заготовки (арматури, бетон и т.н. си набавяте Вие). Това е по-евтиният, но по-труден вариант от Ваша гледна точка.

Надяваме се, че сме били полезни. Ако имате повече нужда от информация не се притеснявайте да ни пишете.




Система за строителство с Изолационни Кофражни Форми
[nrg-block.eu]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-07 23:10 от creo.
Re: проекти за еднофамилна къща
09-08-2011 - 11:08:15
Важното е да не те изнудват някви строителни фирми , които ти правят проектирането за 1 лв/м2 , а после те набутват с 400 лв/м2 за строителство при положение че в момента с отделно наети бригади може спокойно цената да стане на 150-200 лв/м2 груб строеж .



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-08-09 11:52 от VanHelsing.
Re: проекти за еднофамилна къща
09-08-2011 - 11:17:32
И да се върна на темата за цените: един мой познат си проектира къща в София за 8Е/м2 по всички части и остана изключително доволен . Неговата къща беше към 300 кв.м. в Горна Малина .

Ето архитектурната фирма: [march-studio.ovo.bg]



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-08-09 11:54 от VanHelsing.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход