Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Основи (фундамент)

Публикувано от Tony 
Основи (фундамент)
11-02-2007 - 17:10:36
Здравейте. Трябва ми да си направя фундамент за малка дървена зглобяема къщичка тип бунгало. Фундамента трябва да е 21 кв. м. и около 40 см. висок изпълнен като ивични основи и пълнеж от филц в средата отгоре замазан т. е. да се получи плоча върху която ще зглобят бунгалото. Нуждая се от съвет как да го проектирам и изпълня, какви матереали ще ми трябват или от маистор който може да го направи и съответно на каква цена.
Re: Основи (фундамент)
11-02-2007 - 21:08:14
Значи копаят се основи дълбоки 50-60 см на 25 см околовръс , после се кове кофраж с тази височина 40 см - ако терена има де нивелации се коригира . В кофража се монтира арматура ф 10 или 12 с бигли 40 см на 22 см - това се залива цялото основи и пояс наведнъж , до ниво минус 10 см от крайното ниво - същевременно биглите от арматурата също се гледат 10 санта после ги покрива плочата . Декофриране на вътрешната част от ко фража и засипване с филц , преди това е желателно да мине пвц и чиста вода . Полагане на найлон или полиетилен , полагане на арматура за плочата готови скари 4 или 6 мм и заливане на бетона . Декофриране на външния кофраж и готово . Това съм го правил труд 600 лева , 4 човека по 30 лева за 5 дена или 30 лева на квадрат . Материали по регион различно лесно си сметнете .
Re: Основи (фундамент)
12-02-2007 - 15:15:28
Благодаря! Много полезна и изчерпателна информация. Май ще се справя.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход