Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой изграждал ли е уличен водопровод?

Публикувано от zestate 
Някой изграждал ли е уличен водопровод?
19-01-2007 - 20:22:27
На едно от местата ми водопровода е на около 500 м. от Соф. вода ми казаха че ще ми дадат изходни данни за проектиране на водопровод, после да съм ходел в ДАГ за разрешение за строеж... Наплашиха ме с няккви цени от сорта на "колкото е фи-то толкова на линеен метър".

Аз естествено ще си наема багер за 250 лв/машиносмяна, мисля че ще ги изкопае за 2 дена, и после ще си хвана моите момчета да го положат.

Някой минавал ли е по тоя път?
ej
Re: Някой изграждал ли е уличен водопровод?
20-01-2007 - 17:56:08
Здарсти, на мен ми предстои същята ОПЕРАЦИЯ. Имота ми се намира в Симеоново, в регулация е и има съществуващ водопровод, минаващ точно пред парцела, НО НЕ ОТГОВАРЯЛ НА НОРМАТИВНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ.... последователноста, поне при мен беше:
1. Писмото от Софийска вода с мнение за предписание от ДАГ
2. ДАГ казва, че трябва да се проектира и съгласува съответния водопровод
3. Сключване на договор със Столична община за строителство на водопровода и последващо ДАРЕНИЕ :g: :g: :g: добре, че не са предвидили и неустойки за неизпълнение, че щяха да са СУПЕР НАГЛИ....
4. С всички тези документи вече можеш да искаш разрешание за строеж от съответната община
Има и още една подробност, в ХЕИ не искаха да ми съгласуват проекта преди да изградя съответния водопровод, но с малък скандал нещата станаха :-)
А иначе за цената за изграждане на самия водопровод и на мен ми казаха същото, но не съм сигурен, че изграждането може да го направи всяка фирма, а и после от общината трябва да го приемат и да го въведат в експлоатация. Чак след това ставаш ГОРД ПОТРЕБИТЕЛ на Софийска вода...
Аз лично мисля да съдя общината и Софийска вода да си свършат работата, но май това ще бъде загубена кауза...

УСПЕХ! :g:
Re: Някой изграждал ли е уличен водопровод?
20-01-2007 - 21:59:16
Да и аз дочух че това е пътя. На мен ми предложиха срещу 2Е/л.м. да ми направят проекта заедно с всичките тия съгласувания по ДАГ и прочие. А за изграждането - май нямат изискване да е тяхна фирма, после обаче трябва да се въведе в експлоатация (както казваш) от общината... мамка му супер нагли са да им оправяш бакиите и да ти смъкват три кожи от гърба...
На тебе колко ти излезе цялата тая "екстра"?
ej
Re: Някой изграждал ли е уличен водопровод?
21-01-2007 - 14:01:35
На мен нищо все още не ми е излязла тази ЕКСТРА поради простата причина, че не съм правил нищо друго, освен да обещая, че ще го направя, сключвайки договор за поръчка с общината. Не ти трябва проект или да го изпълниш за да почнеш да строиш, поне при мен е така. Не мисля да го изпълнявам, поне не без бой :} първо ще се съдиме 1-2 години докато строя, пък после ще видя.... Но при теб ситуацията е по-различна тъй като нямаш никакъв водопровод....
Re: Някой изграждал ли е уличен водопровод?
21-01-2007 - 18:53:17
А за колко време ти излезе въпросния "договор за поръчка"?

И аз имам подобен на теб куриоз - на едно от местата ми дори има вкаран водопровод с партида и прочие. Но и там получих отказ от предв. договор по същите причини - не бил "въведен в експлоатация"..

Там мисля да пробвам като подам документи за разр. за строеж със "собствен водоизточник". пък естествено никакъв тракъв няма да правя... Само не знам за този "собствен водоизточник" нужни ли са пак някакви документи...

Мамка им изедници източиха фирмата сега ни правят на маймуни с тези изисквания...
ej
Re: Някой изграждал ли е уличен водопровод?
22-01-2007 - 12:54:36
Значи първо времто за отговор на всички тези инстанции е 1 месец, ако имаш някакви връзки, може и по-малко. Аз лично си загубих 1 година в писане на писма до различни инстанции, но в крайна сметка реших, че е по-добре да обещая нещо т.е. да реконструирам уличен водопровод, пък после ще видиме... при мен ощр по-куриозното е, че водопровода е ВЪВЕДЕН В ЕКСПЛОАТАЦИЯ!!!! Иначе за собствен водоизточник също трябват документи и разрешения.

"В случаите, в които се предвижда водоснабдяване на обектите от собствен водоизточник, разрешение за строеж се издава при спазване разпоредбите и на Закона за водите."
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход