Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

нов компресор на хладилника-работи шумно,помогнете

Публикувано от марива 
нов компресор на хладилника-работи шумно,помогнете
22-01-2007 - 12:26:52
наложи се да сложим нов компресор на хладилника ни,защото старият изгоря.Хладилника е на 10 год. много запазен и искам да си го ползвам.Монтирахме някакъв френски двигател,но вече работи шумно.Дайте ми съвет.Може ли да се направи нещо,защото техника ни каза,че не може.Благодаря за отзивите
Re: нов компресор на хладилника-работи шумно,помогнете
22-01-2007 - 12:39:47
avatar
Какъв Ви е Хладилника ако е Руски или Белоруски имам компресор от Минск - 300 л на 5 год - в пълна изправност - жена ми чистеше камерата с метален нож и проби тръбите - та се наложи да купувам нов !
не слагайте френски или пр.....- потърсете нещо работещо !
при интерес от Ваша страна - 0888 209369
пламен
------------------------------------------
Re: нов компресор на хладилника-работи шумно,помогнете
22-01-2007 - 12:56:25
Хладилникът ми е Фагор-испански,компресора,който сложихме е чисто нов и го избрахме м/у корейски и турски,уж по-скъп -по добър.Руският ще стане ли за нашия,и дали наистина проблема е там или и аз не знам
Re: нов компресор на хладилника-работи шумно,помогнете
22-01-2007 - 13:04:39
ako imate ruski hladilnik i nyakoy vi e prodal frenski kompresor - schupete mu glavata , izmamnik e i vi e prodal bokluk na dvoyna cena !!!
tova e vse edno da naleete na benzinova kola DIESEL !!!!!
vseki HLADILEN tehnik scte vi go potvardi che sum prav !!!!!!!
tursete si RUSKI KOMPRESOR - zapazenite vurvyat do 140 leva !!!!!!!!!!! za da vi raboti BEZSHUMNO i TIHO hladinika !!!
USPEH i ne vyarvayte na "PROFESIONALISTI"
Re: нов компресор на хладилника-работи шумно,помогнете
22-01-2007 - 13:16:17
avatar
Уважаема Госпожо,
тогава е най-добре да поставите оригинален компресор - не знам обаче дали няма да е по-скъп от хладилника :-))))))))))))))
Руските са универсални и издържат много - имахме "Саратов" и изкара повече от 25 год!Както и Руските коли - москвичи и Лади на по 30 год има още в движение
даже не искахме да го бракуваме-беше много запазен и искахме да продължим да го ползваме , но годините му бяха много..........
Руските компресори са едни от най-издържливите , американските и японските също !
Проблемът Ви е,че който и Хладилен техник да попитате-ЩЕ ВИ КАЖЕ ДРУГО , НАЙ-ДОБРИЯТ КОМПРЕСОР Е ТОЗИ с КОЙТО СЪОТВ.ТЕХНИК РАЗПОЛАГА - какво да се прави,бизнес, КОНФЛИКТ на ИНТЕРЕСИ
Re: нов компресор на хладилника-работи шумно,помогнете
22-01-2007 - 13:16:26
БЛАГОДАРЯ за отзива,но аз писах,че хладилникът ми е ИСПАНСКИ.Някой може ли да ми даде технически достоверен съвет дали проблема е в мотора или другаде
Re: нов компресор на хладилника-работи шумно,помогнете
22-01-2007 - 13:25:59
Нашия хладилник е Горение ползваме го вече 11-12 години, когато беше на 4 или 5 години нещо в компресора взе да дрънчи много здраво, тогава пообиколихме няколко хладилни техника и те обясниха че се далжи на разхлабване или скасване на прина дръжаща клапан в компресора според думите им може да изгори и на следващия ден а може и да изкара 20 години. Досега хладилника си работи остава само гадния шум при включвене на като поработи 1 минута и си отихва. Предпочетохме да не го сменяме защото техниците казаха че няма смисал да сменят нещо работещо и да се дават 150лв., като не се знае дали новия компресор ще изкара повече време. А на въпроса дали може да се ремонтира - неможе, хладилните компресори са затворени така че да не се отварят.
Re: нов компресор на хладилника-работи шумно,помогнете
22-01-2007 - 13:33:22
БЛАГОДАРЯ за отзива,но аз писах,че хладилникът ми е ИСПАНСКИ.Някой може ли да ми даде технически достоверен съвет дали проблема е в мотора или другаде
===============================================================
Права си - проблема не е в хладилника - явно е в теб )))))))))))))))))
ако си сменила компресор,след което се е променил шума - явно проблема е в компресора- приеми го !!!!!!!!
както те съветва AVRAM или си купи оригинален или си купи руски - евтини са и са ОСОБЕНО издържливи , освен това са универсални-ще ти свърши работа.
най-добре е да си купиш нов хладилник , но и стария би ти вършил безшумна работа с един руски компресор - ти избираш. можеш само да ме почерпиш за съвета.
имах някога испански хладилни камери за сладолед - "ЕДЕСА" - втора употреба и ги поддържах САМО с компресори "Сибирь"
Re: нов компресор на хладилника-работи шумно,помогнете
22-01-2007 - 14:20:20
Отново ти благодаря pich.Това може би е по-истинския съвет,защото достатъчно нерви събрахме с този хладилник за 1 седмица,та не ми трябва наливане на масло в огъня.Добре,от провинцията съм.В нашия град обиколихме всички възможни сервизи,техници,магазинилНа косъм бяхме да купим нов хладилник,в крайна сметка ...
Тук никой не се зае да ни намери оригинален мотор и никой не ни предложи руски.
Така и така си запомагал ,МОЛЯ,насочи ме къде да намеря
Re: нов компресор на хладилника-работи шумно,помогнете
22-01-2007 - 15:17:20
Явно не си чела всички отговори - Аврам ти е писал първи и ти предлага руски мотор-даже си е написал и телефона ))))))))
нали за това са ФОРУМИТЕ , да се четат
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход