Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Фирма за оформяне на документацията

Публикувано от Cherry 
Фирма за оформяне на документацията
03-01-2007 - 16:22:12
Привет!
Купихме терен за строителство на еднофамилна къща, вече е крайно време да стартираме процедурите, свързани с документите. Понеже нито аз, нито мъжът ми имаме времето и физическата възможност да се занимаем с оформяне на документите, искаме да наемем фирма, която да го свърши. Теренът се води земеделска земя, така че трябва да започнем с изваждане от земеделския фонд и после всичко по реда си. И понятие си нямаме от къде трябва да се стартира - ще разчитаме на професионалистите. Така че, моля, препоръчайте ми някоя читава фирма, към която да се обърна!
Re: Фирма за оформяне на документацията
03-01-2007 - 16:56:06
Защо сте си взели земеделска земя като искате да строите? Къде е гаранцията че изобщо ще може да влезе в регулация?
Re: Фирма за оформяне на документацията
03-01-2007 - 17:15:47
Ами проверихме в регулационния план на общината-няма да има проблем с ваденето на разрешителни, но все някой трябва да го направи. Земята попада в зона със смесено предназначение /извинявам се, ако бъркам термина/. По регулационен план има възможност за застрояване. Терените около нашия са със същия статут, но са изкупени, даже се предвижда строеж на затворено селище.
Въпросът не е в това, че ще възникнат нерешими проблеми, а че не знаем към кого да се обърнем.
Re: Фирма за оформяне на документацията
03-01-2007 - 17:35:20
мога да ти препоръчам нашия адвокат. Имахме период, когато не можехме да си движим сами нещата и тя тичаше заради нас по общини и прочеее. Тя ни помогна и в началото да си извадим скица, като преди това се мъчехме сами и с други адвокати година и половина. Занимава се само с имоти и е много добра според мен, но като знам колко хора има в приемното й време в чакалнята явно не само аз мисля така.
Поздрави smiling smiley
Re: Фирма за оформяне на документацията
03-01-2007 - 19:16:53
ЗДРАВЕИТЕ.МИНАХ ПРЕЗ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ.ВЕЧЕ СЪМ В РЕГУЛАЦИЯ.ПАРЦЕЛА ОТ 580KV OSTANA 470KV/OSTANALOTO VLEZE V PAT/.SEGA VADQ SKICA I 6E VLIZAM PRI ARHITEKTA NA OB6INATA ZA VIZA.AZ SA6O POLZVAH FIRMA I POSLE KATO VIDQH KAKVI DOKUMENTI SA VADILI OT RAZLI4NI INSTITUCII.IZLEZE MI OKOLO EVRO NA KV ZA FIRMATA I NAKRAQ PREVOD DO MINISTERSVO NA ZAMEDELIE I GORI DARG.TAKSA SPORED KATEGORIQTA ZEMQ OKOLO 1200LV DEKAR.INA4E BIH TI DALA FIRMATA NO ZAVISI V KOI RAION E ZEMQTA.MOITA E NA MORETO K-G ARAPQ.A FIRMITE SA SE OBVARZALI S OPREDELENI RAIONI.AKO ISKA6 PITAI NE6O KONKRETNO I USPEH
Re: Фирма за оформяне на документацията
03-01-2007 - 20:19:03
Става въпрос за община Панчарево, София.
Re: Фирма за оформяне на документацията
03-01-2007 - 20:23:40
Мнение от патило.. Не се занимавайте с произволни фирми и адвокати, само ще се набутвате излишни пари. Нещата не са сложни, може и сами да се оправите с малко повече тичане.

Като за начало идете при главния архитект на общината - в приемно време. Кажете му че сте взели земя, обаче търсите съдействие за регулация и прочие... от там той (тя) вероятно ще се дърпат но в края на краищата ще ви насочат към тяхната фирма (всеки има проектантско бюро).

А за регулацията - фирмата е "Геокад 93" www.geocad93.com, там знаят всичко в детайли, а и голяма част от районните техници и главни инженери са "на хранилка" при тях... Дано само парцела ви действително да попада в зоните за застрояване по новото ОГП... Иначе - жална ви майка....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход