Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...

Публикувано от Boby_ 
Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...
05-12-2006 - 10:12:14
Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...

по мотиви от разкази на очевидец



Ще започна от начало, колкото и да е досадно. Двамата със съпругата ми решихме, че едно дете ни е малко и искаме още едно. Това породи нуждата от разширяване на жилищното пространство. Така продадохме “родната” ЕПК гарсониера и след доста ходене по мъките си купихме панелка. Нанесохме се... Обикновено приказките завършват тук с фразата “И заживели щастливо”. Да, но не и нашата приказка.
Старата чамова дограма, поставяна през 80-те години на 20-ти век от КЕЧ, трябваше да си отиде. Поради служеби ангажименти и нежелание да се занимавам оставих жена ми да избере фирма и да поръча новата дограма. Това беше първата ми и основна грешка в тази история. Както и да е.
Спряла се благоверната ми на така наречените Прозорец.БГ или другояче казано Хотгейт – цени прилични, обещания много. На 10-ти ноември жена ми подписала договор, господата от Прозорец.бг дошли, измерили, взели едни 1000 лв. капаро и си заминали. А договорът е един хубав, ясен, точен и уж защитаващ интересите и на двете страни – в него черно на бяло пише, че монтажът ще се извърши не по-късно от 12 работни дни от дата на подписване. Дори без да броя 10-ти, петък, според мен това прави 28-ми, вторник. Да, но не и според Прозорец.БГ. Вече се канех да им се обаждам, за да проверя какво става, когато те си направиха труда да ни уведомят, че в четвъртък, 30-ти ноември, в 14.00 часа местно време ще дойде монтажната група да ни постави дограмата. Щастие! Какво като тихомълком пресрочиха договора с два дни? Реших, че няма да го правя на въпрос – в крайна сметка какво са два дни пред вечното щастие с нова дограма?
Подготвих се за паметното събитие – след порядъчна разправия с шефа ми успях да си издействам отпуск за този ден, като си го компенсирах с работа предишната събота (гот, а?). Сутринта на въпросната дата (30-ти, четвъртък) бях по задачи в центъра, когато жена ми ми се обади, за да ме уведоми, че въпреки всичко Прозорец.БГ няма да монтират дограмата ни в този ден. Побързах да се обадя в офиса на фирмата. Остреща вдигна някаква уплашена служителка, която взе да заеква и да пелтечи как някой бил объркал поръчката, как някакъв факс само бил изпратен, без да бъде потвърден и т. н. Помолих за разговор с управител, директор или някой, който е в състояние да реши нещо. Отказа ми да ме свърже или да ми даде телефон. Заплаших я със ЗЗД и оставих моя номер с надеждата, че някой ще се сети да се обади. Така и стана – звънна ми човек, койт се представи за управител на фирмата*. Извини се, взе да ми обяснява какво и как е станало – тяхна служителка била объркала поръчка и т.н. Прекъснах го, защото това ни най-малко не ме вълнуваше. Обясних му моето положение – без възможност да излизам от работа, с изстреляни вече “куршуми” за отпуск в обозримо бъдеще, с бременна в 7-ми месец жена, която не искам да оставя сама да се оправя с монтажната им група... Човекът отново се извини, обеща ми 2% отстъпка от цената и се уговорихме монажната им група да дойде в понеделник, 4-ти декември, след 17-17.30 часа, за да мога да се прибера след работа и да присъствам на смяната, като в това време жена ми отиде някъде на топло.
Поуспокоен, дочаках светлата дата. Да, но нещата отново не се развиха според планираното. Малко след 14.00 часа жена ми ми звънна, за да ми каже, че монтажната група на Прозорец.БГ вече е у нас и кърти, а тя има излизане по работа, мръзне от студ и няма пари да им плати. Кипнах. Звъннах отново в офиса и там отново същата служителка, която спокойно би могла да бъде заместена от телефонен секретар, ми записа телефона и обеща да се свърже с шефа си, за да се разберем. Малко по-късно въпросният шеф ми се обади – не помня дали се представи по име, но съм сигурен, че не беше същия човек, с когото говорих първия път. Беше изключително груб по телефона, обясни ми, че не можел да ходи след всичките си служители и да им казва какво да правят, вече им бил казал на хората от монтажната група каква е уговорката и не бил длъжен да прави нищо повече, жена ми била виновна, че ги била пуснала, а аз съм го тормозел, защото не съм искал да си платя. Затворих му телефона, преди да е завършил тирадата си. Бях искрено потресен от разговора. Дребна жена, бременна в 7-ми месец, на чиято врата звънят трима едри мъжаги, които и обясняват как не можели да монтират по тъмно, затова трябвало монтажът да стане сега?!? Е, сигурно тя е виновна, задето ги е пуснала и се е намръзнала, да.
Вече напълно бесен, успях да се измъкна от работа десетина минути по-рано и да подкарам към нас с бясна скорост и риск да се пребия. Някак си пристигнах благополучно. Заварих тримата образи от Прозорец.БГ, кой от кого по-цветни, да седят на канапето ми в хола. Наоколо – кочина. Остатъци от къртенето, празни флакони от монтажна пяна, фасове на балкона, смрад на цигари в целия ми апартамент (където категорично забранявам да се пуши и смятам, че съм в правото си)... Изобщо жалка гледка.
Жена ми забеляза в какво състояние на духа се намирам и ме дръпна в коридора. Помоли ме да не се карам на момчетата, за да и спестя скандала – била премръзнала, имала контракции от стрес и притеснение и една караница на висок глас никак нямало да я успокои.
Преглътнах яда си, поогледах повърхностно дограмата, платих исканата сума и изпратих монтажната група на Прозорец.БГ вън от дома си.
Чак на следващата сутрин успях да се преборя със себе си и с нежеланието си да докосвам дограмата и огледах внимателно какво и как са сложили. Трагедия! Надраскани профили, криво поставена дограма, явно и зле измерена - например в хола откъм балкона мога да пъхна палец в дупката, която зее между дограмата и стената, а откъм стаята дограмата стърчи с точно толкова, трупчетата, които са набивани между дограмата и стената, стърчат над нивото на дограмата и са пъхнати колкото да не е без хич, под первазите дори не са си направили труда да попълнят с монтажна пяна...
След внимателен оглед установих и откъде идва “отстъпката” ми в размер на 2% - единият от “комарниците” не е на панти, както беше поръчан, а е неподвижно завинтен за дограмата. Ето ти ги 40-те лева отстъпка, спестени отново за моя сметка.
Е, това е повече или по-малко цялата история. Ще си живея с тази дограма и ще си я ползвам за паметник на човешката глупост – в този случай моята. Всеки път, когато погледна през прозореца си, ще си припомням азбучната истина, че в България нещата стават с познати и за това си има много добра причина– лъжци и измамници има на всяка крачка и никак не е трудно да попаднеш на тях.
Личното ми мнение е, че Прозорец.БГ, фирма Хотгейт и хората, свързани с тях, са мошеници, решени на всичко да вземат парите на хората срещу минимално усилие. Не си постявям за цел да им навредя на бизнеса, макар че би ми се искало. Но мисля, че трябва колкото може повече хора да разберат за случилото се, за да бъдат предпазени от отношения с Прозорец.БГ.
Не мога да ви кажа откъде да си поръчате дограма, но мога да ви посъветвам да не го правите чрез Прозорец.БГ, ако са ви скъпи парите, времето и нервите ви.
Ако сте стигнали чак дотук, благодаря, че прочетохте всичко това! Успех!




* Тук няма да цитирам лични имена тук, но ако някой се съмнява в истинността на казаното, мога да ги споделя в личен разговор.
Re: Мошениците от Прозорец.БГ или защо евтиното излиза скъпо...
07-12-2006 - 13:39:26
За съжаление е така... при мен единственото нещо, което е като хората това е дограмата поставена от Лиа. След като поставиха дограмата и като видиах как работят и се дърват с клиентите си реших да си поръчам паркет и окачен таван за банята...това са единствените хора които блязоха в апартамента ми и направахиха нещо...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход