Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

И аз започнах !

Публикувано от teo 
teo
И аз започнах !
02-11-2006 - 13:40:55
Казвам си добре дошъл към стартиралите строителство. Започна се !
След като се размотавах цяло лято в търсене на строител, омуване дали съм избрал правилно положението на къщата, опасенията от терена и очаквания изкоп и т.н. и т.н. в крайна сметка реших, че така не става и ангажирах местна строителна фирма (с.Рударци) и започнах.
Проведох разговор с надзорник и се договорихме срещу цена от 600 лв. да контролира строителния процес, да изготвя строителните книжа, естествено да съветва строителя и т.н.
Междувременно започнах разбиването (и вече приключи) на подпораната бетонова стена - около 14-14 м. бетон с дебелина 30-50 см. Взеха ми 1350 лв. от които две машиносмени на багер-чук, транспорта му 80 лв (20 км * 4 лв) и фадрома 50 лв.
Изкопа се пазарихме за 7лв/кубик, като пръстта и надявам се confused smiley и се моля малкото витошки морени ще се депозират/изхвърлят на 20 метра от моето място, т.е ще се пълни едно място до реката. От днес ми се обадиха,че започват с изкопа. Довечера, тъмно или не ще отида да видя как са напреднали.
Надявам се както казах да има малко морени макар че още с разбиването на стената една си показа лицето и вероятно е около 2 тона !!!! Казаха ми, че практиката е да ги заобикалят доколкот могат и после каменар трябва да ги разбие. С техника не става а за взрив и дума да не става.
Надявам се строителят да си удържи на думата за съвестно изпълнение и най-вече за отношение към строителния процес, да бъде така добър да не ме лъже в сметките и т.н. Нямам време през деня да следя дали ме лъжат в изкопа или не и разчитам ан дадената дума.
Снимки за съжаление вечер в тъмницата не съм правил, но ще се опитам Събота да щракна.
Поздрави !



Re: И аз започнах !
02-11-2006 - 14:40:56
УСПЕХ !!!!!
Re: И аз започнах !
02-11-2006 - 15:23:09
Uspeh, Teo, a morenite bi mogal da iztarguwach izgodno, ima hora tarsyat...
Re: И аз започнах !
02-11-2006 - 15:26:54
Успех и от мен!!!
Re: И аз започнах !
02-11-2006 - 17:19:48
В такъв случай ние казваме - дано багера да изкопае някое гърне с жълтици .
Re: И аз започнах !
02-11-2006 - 19:03:33
clap:
Успехи и по-малко сняг, м*ка му sad smiley
Re: И аз започнах !
02-11-2006 - 19:31:05
Как си избра бригадата препоръчаха ли ти я или просто се спря на тяхната оферта? Каква цена за кв/м горе-долу ще ти излезе? Благодаря ти предварително за информацията и успех.
teo
Re: И аз започнах !
03-11-2006 - 12:50:03
Съжалявам но имах доста работа и не можах да вляза в нета.
Значи с предприемача/строителя се договорихме да ми оферира цена на труд за отделните етапи и цена за материали. Утре ще дискутираме цената на труд за всеки етап, както и неговото предложение да закупим основните материали като желязо, дървен материал, тухли, керемиди и пр., които да складираме в неговия склад (с гаранция за съхранението им рабира се). Говорихме с него че ако материалите са от неговия магазин/склад то не бива да ме натоварва с допълнителни разходи но това ще го разбера по-късно когато ми даде цени за материалите.

Строителят ми беше препоръчна от месните хора, като гарантират за съвестно отношение и качествена работа /каквото и да знчи това/. Предимство е, че работниците са от селото, което означава че не е нужно да осигурявам подслон за нощуване. В старата къще сложим печка и маса за да имат къде да хапнат и почиват, както и да се топлят в студените дни.

Това е засега. изкопа вчера беше тръгнал добре без открити валуни. Дано и днес да е така и до края на седмицата да приключим. Утре с техническо лице и надзор ще съставим протокол за строителна линия и рам каквото още беше и дано времето да е меко и да не вали. Надявам се до края на месеца да успеем да излязем до кота нула.
Re: И аз започнах !
03-11-2006 - 15:52:35
И как така копаеш без да имаш протокол за откриване на строителна площадка и линия? Така наречения Протокол №2.
Както и да е - малко си объркал реда, но дано се разбереш с общината. Ама недей да забравяш да съставиш Протокол №3 на време и той се заверява от общината.
Re: И аз започнах !
03-11-2006 - 23:35:29
Значи щете удрят с по 5 бона на етаж .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход