Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тухли Итонг

Публикувано от stoil 
Тухли Итонг
23-10-2006 - 15:55:02
Защо се счита че сгради построени с тухли Итонг са по-некачествени - какъв е проблема им? Харесал съм един нов апартамент, но блока е строен с Итонг. От строителната фирма ме убеждават че Итонг имат по-добра изолация и апартаментите са по-топли. Каква е реалността?
Re: Тухли Итонг
24-10-2006 - 10:11:08
Това са пълни глупости. Единственият недостатък на Итонга е че е много лош шумоизолатор. По отношение на топлоизолационните му качества - да по-добър изолатор от тухлите е. Може да се поровите за конкретна информация за показателите.
Ще чуете, че поема много вода - да но до 10 см. на стената, и бързо я изпарява. Ще чуете дори че е радиационен - стар трик на конкуренцията. Този слух се носи още от 1997. Нали сте чували за лафа: "Като напишат че сестрати е К...., ходи доказвай че нямаш сестра".
На моята къща избрах за външни стени да бъде итонг, а вътрешните - керамика. Но аз съм на тихо място в покрайнините на София....
Re: Тухли Итонг
24-10-2006 - 10:39:22
Блокът ни е строен с Итонг - от 1999 се нанесохме. Както вече ви казват по-горе, материалът е много добър, стига да се работи грамотно. МНого е хигроскопичен и съхне трудно, ненапразно е плътно опакован, като се доставя. Иначе се работи лесно. няма проблем с каналите в него. За радиоактивност - подкрепям мажеа - слухове и приказки всякакви. Топлоизолация при нас няма отвън поставена, направо върху итонга има замазка и е кована дървена скара с тоставена ТЕГОЛА - БИТУМНА ИЗОЛАЦИЯ И ШИндли, просто живеем в мезонет на последните етажи. Надолу под нас сградата е облицована с бял врачански камък. Виж при тях има проблеми - хидроизолация не епоставяне под облицовката и с времето фугите на камъка, а и самият мушалк който е също хигроскопичен пускат и итонга отдолу пие вода (там няма изолация, само мрежа) и в апартаментите особено от северната страна има мухъл по стените. По същество това е грешка на детайла, не на материала, но ако беше тухла едва ли щеше да е така трагично, поне аз така си мисля, може да греша. Така или иначе, каквото и да е сложено там, липсата на изолация го съсипва, и по-лошото - зимата няма затопляне като е влажно, а и мирише на мухъл.
Аз нямам проблем с Итонга, доволен съм.
Re: Тухли Итонг
24-10-2006 - 19:06:06
Не се притеснявай строй с итонг , после наблегни на изолацията и си ок.
Re: Тухли Итонг
25-10-2006 - 09:05:05
Погледни в немски строителни страници за технологията на изпълнени на стени с итонг.
Re: Тухли Итонг
25-10-2006 - 11:36:29
Проблемите с Итонга в България са че по принцип е ДВА вида - за външни стени и за вътрешни стени

ТОЗИ ЗА ВЪНШНИ СТЕНИ НЕ СЕ КУПУВА ИЗОБЩО ОТ СТРОИТЕЛИТЕ ЗАЩОТО Е ДВА ПЪТИ ПО-СКЪП

има единични случаи за доставки за нечия къща в драгалеци ...

и познайте какво става с итонга по външните стени - с изолация или без - влага, течове пукнати и и т.н, .....

няма спасение и много хора ще се разочароват от покупките си ...
Re: Тухли Итонг
26-10-2006 - 16:54:01
ГОвориш пълни глупости. Различните видове са с различна плътност и якост, а не са за фасада и вътрешна стена.
Заради такива като теб се налага да са строи с червена тухла вместо да се използват по-технологични продукти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход