Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

строеж на ограда с бетонни тухли

Публикувано от gramadnikov 
строеж на ограда с бетонни тухли
13-10-2006 - 22:48:19
Купих парцел в с.Първенец обл.Пловдиви сега ми предстои да правя ограда с бетонни тухли търся оферти до груб строеж без мазилка, височина 1.80м и дължина 150м. .Благодаря Ви предварително.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-10-15 19:15 от gramadnikov.
Re: строеж на ограда с бетонни тухли
14-10-2006 - 00:03:15
Цената ще бъде точно както името ви ГРАМАДНА . А сега ако искате от някой сериозен одговор кажете колко метра и каква височина ще ви бъде оградата , за една ограда от такъв тип се изка - основи поне 50-60 сантиметра на 25 см. През 2или3 метра колонки 20 на 25 см . И върху самата ограда - пояс с малък перваз служещ за шапка и водобран на оградата . Споменах ли че всичко това се армира и изпълнява най малко по план . После споменете кой ще доставя материалите . По мои бегли спомени едно бетонно блокче струва от 1,50 до 3 лева зависи колко е вибрирано и с прави линии . Що се однася до труд от 10 оферти всички ще са различни както и качеството , поне за него то не зависи много от цената . smiling smiley
Re: строеж на ограда с бетонни тухли
14-10-2006 - 01:20:57
За труд до 2.5м ми казаха 20 лв на линеен метър ,а над 2.5 -25 лв.Тухлите са под 1 лв,зависи от големоната им.От 60ст до 90.Грубо сметнато излиза 65-70 лв на линеен метър.Грубото....с мазилка сложи още 7-8 лева,а ако има и камък .....много неща си спестил във въпроса си,за да полу4иш из4ерпателен отговор!
Re: строеж на ограда с бетонни тухли
14-10-2006 - 17:35:02
Бетонно блокче по евтино от тухла четворка не съм срещал , особено с размери 25 на 40 см - като го погледнеш отгоре е с две клетки . Някой ги ползват за коминни тела . За цена 50-60 стотинки то щее едно качество - като се навали оградата и ще се разпадне .
Re: строеж на ограда с бетонни тухли
14-10-2006 - 21:35:35
Знам ,че са под лев,но отдавна спрях да пиша и не мога да кажа точно колко бяха.Все пак нали знаеш ,че правих оградата преди 2 месеца....имай ми вяра!

[www.snimka.bg]
Re: строеж на ограда с бетонни тухли
15-10-2006 - 09:00:24
Georgi B . Моля ви пуснете някоя снимка на вик в баните ако има вече изградено такова . Браво за изолацията , с какво ще се отоплява сградатави - просто любопитство .
Re: строеж на ограда с бетонни тухли
15-10-2006 - 20:42:18
В баните не съм правил нищо още.Утре ще сложа снимки .Отдавна не съм снимал.Първия етаж ми е с водно подово,а сутерена и вториа етаж,където са спалните са с конвектори.Ще се отоплявам на природна газ с кондезационно котле.
Re: строеж на ограда с бетонни тухли
18-10-2006 - 16:24:47
Georgi B, разгледах целия ти албум за строежа. Имам няколко въпроса, макар че се отклоняваме малко от темата за оградата.
Да ми кажеш нещо за трите метра отстояние от съседните парцели или във ваше село не важи това?
Защо си изолирал мазето със стиропор, нали е бетон?
Колко души ще живеят в тази къща, ако не е тайна? За постоянно или лятно пребиваване ще е?
Гараж няма ли да има или само car port?
Къщите в съседство с твоята са ужасни, така че пейзажът ти не е много китен.
Защо си направил отвсякъде тази висока плътна ограда, да не ги гледаш ли?
Re: строеж на ограда с бетонни тухли
18-10-2006 - 18:20:43
Благодаря Георги Б . Много добър вариянт , топлата вода сигурно щее директно от котела с втори кръг . Ще се радвам да покажеш снимки нека видят и други хора идеи за отопление , поне за водното подово ще има интерес . Браво .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход