Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

модерна архитектура от суров бетон

Публикувано от elpigroup 
Re: модерна архитектура от суров бетон
28-04-2008 - 12:24:36
в бетона може да има добавки - намаляващи водопроникването и увеличаващи здравината с до 50 % /примерно/ не виждам защо да не се ползва по улици и алейки - също така има възможност да се оцветява - с малко фантазия могат да станат много интересни неща
проблема по-скоро е, че е тежък и ..че ние сме слабо информирани smiling smiley
Re: модерна архитектура от суров бетон
29-04-2008 - 09:58:52
армировка няква не, ами армировка сериозна каквато си трябва. Според мен (без да знам точните размери) ивица във фундамента + скрити колони + мрежа + (не е задължително) ивица и по горния край. Ако модулите са с дължина до 2 пъти височината, може да минеш и без деформационни фуги. Иначе размера на фугата се изчислява съобразно температурното разширение и други фактори = не можеш да я определяш отсега на 5 мм. Тая работа със саксията отгоре ми се вижда трудна = много е вероятно да се напука на границата между дебелата стена и тънката стена на саксията, както и на други места. Водоотвеждането с чучури през 20 - 30 см не ми се види много красиво. Също водоупорна вътрешност на саксията ме съмнява.
Re: модерна архитектура от суров бетон
06-05-2008 - 23:21:31
avatar
я сродна душа smiling smiley нова къща с триъгълен покрив и прозорчета все едно ще бъде нападана от турците, с ограда стил "Банско" - по-голяма грозотия няма.

за оградата ти със саксиите - аз като се прави кофража бих забил през 1 метър по една тръба в земята, така че да стърчи до горе, пълни се с бетон до дъното на "саксиите" (които доколкото разбрах са една саксич по протежение на цялата ограда), после се нанизва П пластмасов профил с размера на саксията по протежение на оградата с дупки точно където стърчат тръбите и след това се запълва с бетон и между стените на пластмасата и кофража. Така върху оградата ще имаш пластмасова "саксия" с дупки стигащи до земята и достатъчно "буфер" ако не попива в земята бързо, а вали по-силно, да не прелее, а няма да имаш и чучури, които биха били грозни. smiling smiley
Re: модерна архитектура от суров бетон
07-05-2008 - 10:41:58
haha колега верно си е за турците...а за саксията имам още малко време да си изчистя идеята , но ми се струва, че няма да има място за саксии оти smiling smiley смятам оградата да не е по дебела от 10см а на 10см ширина мога да засадя само един ред арпаджик /даже и за него няма да има място/ :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход