Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

въпрос за под в кухня ... ? в-у паркет

Публикувано от gateff 
въпрос за под в кухня ... ? в-у паркет
19-04-2008 - 10:31:07
реших да си правя лятна кухня но ....в стаята, която е набелязана за тая цел пода е паркет /перфектен/ . Трябва ми някакъв вид настилка, която ще му позволява да диша /ще е само до кухненската мебел т.е. около мивката /...някой да има идеи ?
Re: въпрос за под в кухня ... ? в-у паркет
19-04-2008 - 19:20:46
avatar
плочици..?
:]

Чест и почитание
Re: въпрос за под в кухня ... ? в-у паркет
19-04-2008 - 21:29:16
да ама какви ...страх ме е да не кондензира /да не се повреди паркета отдолу/
в крайна сметка зимата стаята ще се превръща в нещо друго smiling smiley
вариант е ламинат ..ама ще изглежда кофти според мен ...за тва си блъскам главата цяла седмица sad smiley
Re: въпрос за под в кухня ... ? в-у паркет
19-04-2008 - 21:52:54
avatar
Ламинатец-нищо друго ако те е страх от конденз....
Иначе отиде паркета на кинце
А може и само с циклене да се разминеш
Обясни каква ти е идеята - малко е трудно така
почит

Чест и почитание
Re: въпрос за под в кухня ... ? в-у паркет
20-04-2008 - 10:22:56
Плочките ще съсипят паркета при поставянето си, а не от конденза. Същото важи за повечето трайни настилки. Кондензът ще се получи от влагата в кухнята, а не от подовото покритие. Затова абсорбатор за готвенето, добро и често проветряване и прочее мерки против образуването на влага. Аз бих сложил дървена или пластмасова скара пред мивката и отгоре килимче, което да се сменя и суши = елементарно решение. Ако тече вода по земята или се натрупва влага, каквото и да е покритието паркетът ще се раздуе, а е по-лошо да се раздуе под плочки или ламинат. Също е важно какво има под него. Ако е по старовремската технология със сгурия и черно дюшеме, сгурията ще попие влагата и ще замирише.
Re: въпрос за под в кухня ... ? в-у паркет
20-04-2008 - 11:16:38
идеята със скарата не е лоша ..и май ще се насоча натам.

благодаря ! smiling smiley
Re: въпрос за под в кухня ... ? в-у паркет
21-04-2008 - 00:40:00
добре де защо искаш да си сложиш плочки или ламинат или квото и да било друго ...

ако стаята за която става на въпрос не е голяма викашш да ти изциклят паркета и после се лакира с полиуретанов лак или с някой на водна основа двукомпонентен, който няма да мръдне... има много такива, дават ги за използване на летища и сгради с голяма натовареност на настилките , така че.... ако искаш и фирма ще ти препоръчаме .... ама да слагаш нещо , квото и да било върху паркета не си е работа smiling smiley
Re: въпрос за под в кухня ... ? в-у паркет
21-04-2008 - 17:11:31
aми ...страх ме е да не го повредя, че после няма от де да взема такъв да го оправям

иначе булката ми е една шетлива ...ще плува във вода ..от тва най-много се притеснявам

и тва за лака ще го погледна ...понякога решението ти е под носа ..ама ...

..благодаря smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход